Під Києвом відкрили ферму з вирощування сома

12 квітня 2017, 17:50
11 квітня 2017 року в Київській області відкрилася нова рибна ферма, де за сучасними технологіями аквакультури вирощують кларієвого сома

Про це повідомило Державне рибне агентство України.

Ферма спроектована і реалізована командою Vismar Aqua під керівництвом бізнесмена Любомира Гайдамака.

Згідно з повідомленням, ферма дозволяє вирощувати до 50 тонн риби на рік. Крім того, висока рибопродуктивність досягається за рахунок використання технології РАС, що створює оптимальні умови для швидкого росту риби.

Відео дня

"Кожен місяць на ферму доставляють 5000 мальків сома з Одещини, де розташоване малькове господарство. Далі вони протягом одного місяця підрощуються в окремій мальковій системі. І вже після цього сомів випускають в окремий басейн для вирощування до товарної ваги. Товарна вага для кларієвого сома становить – 800 – 1000 грам", - зазначають у відомстві.

Риба, вирощена на цій фермі, буде реалізовуватися в основному на ринках. В планах - збільшення виробництва до 200 тонн в рік і налагодження системи дистрибуції через торгові мережі, а також переробка риби та виробництво копченої риби у вакуумній упаковці.

За даними Держрибагентства, вирощуванням кларієвого сома в Україні на даний момент займається близько 50 ферм з виробничими потужностями від 1 до 50 тонн на рік. Кларієвий сом - це один з найбільш перспективних видів для інтенсивного вирощування за технологією РАС.

Показати ще новини
Радіо НВ
X