Під арештом. Державний банк остаточно виграв суд за акції Укртелекому

30 листопада 2017, 09:56
99
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Під арештом. Державний банк остаточно виграв суд за акції Укртелекому - фото

Фото: guernseypress.com

93% акцій Укртелекому під арештом

14 листопада Вищий господарський суд визнав законним арешт 92,8% акцій Укртелекому за позовом Державного експортно-імпортного банку (Укрексімбанк)

Про це свідчать матеріали суду, передають Українські новини.

Так, у травні банк звернувся до суду з позовом до компанії ЕСУ (власник Укртелекому) з вимогою стягнути з компанії 2,8 млрд грн заборгованості за облігаціями.

Вимоги були обгрунтовані тим, що ЕСУ порушила зобов'язання перед банком з придбаних ним облігацій, а саме не погасила у встановлені терміни і не оплатила дохід за 9-16 відсоткові періоди, а за 8-й провела виплату з простроченням.

10 травня Укрексімбанк вимагав заарештувати 92,7% акцій Укртелекому як забезпечення позову.

2 червня 2017 року Господарський суд Києва заарештував акції компанії.

Не погоджуючись із зазначеними рішеннями, ЕСУ звернулася до Вищого госпсуду, однак 14 листопада суд відхилив касаційну скаргу.

Суди попередніх інстанцій встановили, що ЕСУ перебуває у важкому і нестабільному фінансовому становищі.

Станом на 1 квітня компанія не отримувала жодних доходів, має довгострокову позику від нерезидента у розмірі 2,9 млрд грн, поточну кредиторську заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями в розмірі 7,1 млрд грн.

Таким чином, ЕСУ не має достатнього обсягу коштів на своїх рахунках для задоволення вимог держбанку.

З огляду на це Вищий госпсуд визнав законними рішення судів попередніх інстанцій.

Нагадаємо, що у 2015 році Укртелеком взяв на себе зобов'язання викупити у двох держбанків (Ощадбанку та Укрексімбанку) облігації своєї материнської компанії ЕСУ (дочка СКМ) на суму 2 млрд грн.

Але телеком-оператору так і не вдалося продати свій мобільний актив - Тримоб, тому у компанії не було грошей на покриття облігацій.

Терміни виплати боргу завершились ще в середині березня.

ЕСУ також не розрахувалася за облігаціями, які були випущені компанією з метою фінансування зобов'язань, що виникли після приватизації Укртелекому у 2011 році.

Крім того, 13 квітня генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Печерський районний суд Києва заарештував акції телекомунікаційного оператора компанії Укртелеком та Тримоб.

Луценко повідомив, що Генеральна прокуратура проводить розслідування про незаконне виділення за вказівкою колишнього Президента Віктора Януковича 220 млн грн з державного бюджету і приватизації 93% акцій Укртелекому за заниженою на 1,6 млрд грн ціною.

Нагадаємо, у 2011 році, коли президентом був Віктор Янукович, Укртелеком викупив єдиний учасник торгів - компанії ЕСУ, яким володіла австрійська компанія EPIC. Новий власник найбільшого фіксованого оператора заплатив за 92,8% акцій номінальну ціну, 10,6 млрд грн. СКМ Ріната Ахметова придбала ЕСУ через два роки після тендера. Народний депутат Сергій Лещенко провів розслідування і встановив, що до приватизації Укртелекому мали стосунок Дмитро Фірташ і Сергій Льовочкін.

Діалоги про бізнес

23 травня, в Києві, відомі підприємці Сергій Тігіпко, Петро Чернишов, Ігорь Смілянський і Дмитро Шимків стануть спікерами лекції НВ «Діалоги про бізнес: як досягти успіху в епоху змін».

Докладніше про подію

Вибір редакції

Фінанси

Сьогодні, 18:35

thumb img
Коломойський остаточно програв суди Нацбанку по заставному майну на 2,6 млрд грн
Фінанси

Сьогодні, 10:50

thumb img
Як курс гривні відреагував на передачу влади від Порошенка до Зеленському
Компанії/Ринки

Вчора, 17:24

thumb img
HeidelbergCement йде з України. Хто допоміг інвестбанкіру викупити цементні заводи у німців

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua