65% українців починають працювати до 20 років, із середнім рівнем зарплат у 9 тис. грн — інфографіка
Більше половини українців знаходить першу роботу не за фахом, — результати дослідження.
65% українців починають працювати в студентському віці: третина опитаних — у 17−18 років, майже четверть ще раніше — до 17 років. Про це свідчать результати спільного опитування, проведеного компанією МакДональдз в Україні в партнерстві з онлайн-платформою OLX Робота.
Коли мова йде про пошук першої роботи, молодь звертається за допомогою і підтримкою до старших, людей із досвідом. Результати опитування показали, що 40% шукали роботу через друзів або знайомих, майже кожному п’ятому допомогли влаштуватися на роботу батьки, а 18% знайшли місце за допомогою альма-матір (через викладачів або ярмарки вакансій). 13% опитаних шукали роботу через сайти вакансій, газети або листівки.

37% українців почали відразу набувати досвід за фахом, для 12% перша робота частково відповідає обраній професії, а більше половини влаштовуються на першу роботу не за фахом (51%).
Мотивацією до виходу на роботу найчастіше є бажання отримувати власні гроші: 40% опитаних шукали роботу як джерело заробітку, а розмір заробітної плати для більшості був головним фактором вибору. Для 22% перша робота стала можливістю отримати досвід. Були й ті, хто починав свій кар'єрний шлях за компанію з другом, — таких менше 3%.

Обираючи, куди влаштуватися, українці в першу чергу дивляться на гроші: розмір зарплати став вирішальним при виборі роботи для більшості (52%), причому чоловіки більшою мірою звертають увагу на розмір зарплати, ніж жінки (57% проти 42%).
«За даними аналітичної платформи OLX Робота, рівень зарплат в категорії Початок кар'єри, де зазвичай розміщують вакансії для студентів, в 2019 році склав приблизно 9000 грн на місяць, а ставка за годину склала 100 грн», — зазначила Марія Абдулліна, керівник напрямку OLX Робота.
На другому місці серед факторів, що впливають на вибір першої роботи, відсутність вимог до навичок (38%). Ще майже третина опитаних вибирала роботу з можливістю поєднувати її з навчанням, і стільки ж — з можливістю отримувати досвід за фахом. Для жінок більш важливий, ніж для чоловіків, гнучкий графік (33,6% проти 26%) і офіційне працевлаштування (21% проти 16%).

Опитування проводилося в жовтні 2019 року серед користувачів платформи OLX, в ньому взяло участь 20 тис. респондентів.
Раніше повідомлялося, що за результатами іншого дослідження OLX Робота, 12% тих, хто шукає роботу українців мріють назавжди переїхати за кордон.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.