У Лівані відмовилися. Перший вантаж українського зерна знайшов нового покупця

11 серпня, 16:09
Razoni — перше з початку російського вторгнення судно, що залишило український порт (Фото:Андрій Ставніцер via Facebook)

Razoni — перше з початку російського вторгнення судно, що залишило український порт (Фото:Андрій Ставніцер via Facebook)

Перший вантаж українського зерна, від якого відмовилися у Лівані, знайшов нового покупця.

Перший вантаж українського зерна, який вийшов із порту після початку російського вторгнення, знайшов нового покупця у Туреччині.

Про це пише видання Middle East Eye.

« Вантаж продано… він буде вивантажений у Мерсіні ( порт у Туреччині - ред.)», - заявив представник компанії, яка вивозила зерно з України, Ахмед аль-Фарес.

Відео дня

Інформацію про нового покупця у компанії не розкрили.

Судно Razoni, на якому було близько 26 тисяч тонн української кукурудзи, стояло на якорі біля південного узбережжя Туреччини з неділі. Раніше ліванський покупець відмовився купувати вантаж.

За словами Фареса, початковий покупець висловив стурбованість щодо якості зерна через п'ятимісячну затримку його відвантаження.

Проблеми з пошуком покупця наголошують на труднощі доставки українських продуктів харчування. Це створює проблеми і для судновласників.

« Ситуація не дуже хороша. Щотижня ходить лише два-три судна. Домовленість ще не міцна», - додав Фарес.

Він зазначив, що судновласники, ймовірно, захочуть побачити вищі фрахтові ставки та більше гарантій, перш ніж відправляти свої судна до Чорного моря.

Раніше посольство України в Лівані повідомляло, що покупець українського зерна в Лівані відмовився приймати вантаж через затримку з доставкою.

Росія блокувала українські порти від початку повномасштабного вторгнення. 22 липня Україна підписала з Туреччиною та ООН угоду про розблокування експорту зерна через порти у Чорному морі . Росія підписала з Туреччиною та ООН дзеркальний договір, Україна безпосередньо не підписувала жодних договорів із країною-агресором.

У понеділок, 1 серпня, з Одеського морпорту вийшло судно Razoni з вантажем 26 тисяч тонн кукурудзи під прапором Сьєрра-Леоне — вперше з 24 лютого.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X