Перший крок. Нацбанк дозволив банкам не реєструвати підтвердження угод на валютному ринку

28 жовтня 2016, 11:08
Національний банк України скасовує для банків необхідність реєстрації операцій клієнтів в Системі підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України (ВалКлі), де відображаються всі операції на цьому ринку

Про це повідомили в прес-службі регулятора.

"Це є першим кроком в напрямку поступової відмови від використання ВалКлі при здійсненні операцій на міжбанківському валютному ринку. Це передбачено дорожньою картою з удосконалення роботи міжбанківського валютного ринку, яка була презентована Національним банком учасникам фінансового ринку минулого тижня", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Відповідне рішення затверджено постановою правління НБУ №396 від 27 жовтня 2016 року, набуває чинності з 1 листопада 2016 року.

Відзначається, що інформацію про валютні операції банків з клієнтами для аналітичних цілей НБУ надалі буде отримувати з їх статистичної набряклості.

НБУ нагадує, що дорожня карта щодо вдосконалення роботи міжбанківського валютного ринку передбачає поступову відмову від використання системи ВалКлі, а також Кредінфо з подальшим переходом до роботи через торговельно-інформаційні системи (ТІС) Блумберг і Рейтер. При цьому під час перехідного етапу банки зможуть реєструвати операції у Валклі, або Кредінфо, або в одній з вищевказаних ТИС.

Показати ще новини
Радіо НВ
X