Перші угоди про гарантії для Грузії, Молдови і України та перший кредит ЄІБ у гривні для МСБ в Україні в рамках ініціативи EU4Business

1 листопада 2017, 12:00
PR

Забезпечення доступу до фінансування малого та середнього бізнесу в національній валюті залишається викликом в Україні. Україна та Європа роблять певні зустрічні кроки, аби сприяти розвиткові МСБ у нашій державі

Так, 26 жовтня Група Європейського інвестиційного банка (ЄІБ) підписала перші гарантійні угоди із «ПроКредит Холдинг» і його дочірніми компаніями з метою надання кредитів у розмірі 100 млн євро для малих і середніх підприємств Грузії, Молдови та України в рамках ініціативи EU4Business.

Відео дня

Очікується, що три гарантійні операції відкриють додаткове фінансування для малого та середнього бізнесу та врешті-решт будуть надавати робочі місця й нові можливості для бізнесу у Грузії, Молдові та Україні.

Як це вплине на малий та середній бізнес?

Підписані угоди про гарантії дозволять банкам Групи ПроКредит полегшити доступ до фінансування для представників малого та середнього бізнесу. Передбачається надання гарантії у розмірі 70% для кожного кредиту з подальшим розширенням фінансування на привабливих умовах, які, крім того, включають зменшення вимог до застави. Відтепер гарантійні операції відкриють додаткове фінансування для МСБ, що означає створення нових робочих місць, нові можливості у бізнес-середовищі.

Коментуючи угоди, віце-президент Європейського інвестиційного банка Вазіл Худак зазначив: «Підтримка МСБ є одним із пріоритетів Групи ЄІБ, оскільки, фінансуючи їх, ми стимулюємо економічне зростання, інновації та зайнятість».

А Борислав Костадінов, член правління ПроКредит Холдингу, головний офіс якого розташований у м. Франкфурт-на-Майні, Німеччина, підкреслив: «Ми пишаємось тим, що ПроКредит — перша група банків, яка підписала угоди про гарантії в рамках ініціативи EU4Business для своїх операцій у Грузії, Молдові та Україні. Завдяки тому, що ми є одними з лідерів у співпраці з малими та середніми підприємствами в цих країнах, ми впевнені, що ці гарантії сприятимуть подальшим інвестиціям у модернізацію цього сектора».

Без перебільшення, історична подія для МСБ в Україні

За однією з підписаних угод Європейський інвестиційний банк вперше надасть кредит в національній валюті України на підтримку вітчизняного малого та середнього бізнесу. Схвалену Європейською комісією і міжнародним фондом TCX, угоду було підписано з ПроКредит Банком в Україні як з одним із лідерів у наданні послуг малим і середнім підприємствам в Україні, з перевіреною репутацією і великим досвідом роботи.

Під час церемонії підписання на бізнес-форумі Східного партнерства в Таллінні (Естонія), віце-президент ЄІБ Вазіл Худак зазначив: «Ця угода історичного значення зробить кошти ЄІБ ще доступнішими для клієнтів, ніж раніше. Ми вдячні за підтримку Європейській комісії та раді розширенню нашого партнерства з Групою ПроКредит - одним з найавторитетніших посередників в регіоні, коли йдеться про надання кредитів для МСП».

Віктор Пономаренко, голова правління ПроКредит Банку в Україні, зазначив, «…що доступне і довгострокове фінансування в місцевій валюті є ключовим фактором для залучення інвестицій. Цей кредит стане для нас суттєвою підтримкою в сприянні подальшому розвитку МСП».

Зазначимо, що цей крок є частиною більш широкої ініціативи Європейської комісії під назвою EU4Business. Ініціатива об’єднує програми, фінансовані ЄС та спрямовані на поліпшення бізнес-середовища у Східній Європі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X