Перша Шпальта розповіла про відмінності українського та німецького бізнесу

23 квітня 2017, 14:54
1259
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Програма Перша Шпальта, чиїм партнером є Новое Время, розповіла про відмінності українського та німецького бізнесу

"Для того, щоб зрозуміти особливості німецького менеджменту, треба зрозуміти німців взагалі. Ми пунктуальні, точні, орієнтовані на досягнення мети, дисципліновані, надійні, деколи занадто великі перфекціоністи, принципові, - розповів в інтерв'ю програмі генеральний директор BASF в Україні Андреас Лір. - У нас є багато правил, яких ми дотримуємося. Дотримання стандартів і робота за правилами гарантує, що будуть прийматися кращі рішення, які дозволять конкурувати і розподіляти".

Комерційний директор Siemens в Україні Томас Штюмер поскаржився на відсутність в Україні культури сплати податків. «Моя думка, що компанії повинні працювати за законами, повинні платити податки. Це важливо для суспільства, важливо для країни. І ми це робимо у себе вдома і в інших країнах. Одного разу я чув думку від українського бізнесмена, що в Україні ніхто податки не платить. Такий підхід неправильний, - каже Штюмер. - Ми платимо всі податки. Я вважаю, це справедливо і щодо співробітників. Бо, якщо працівники отримують "білу" зарплату, значить ми робимо страхові внески, це для майбутньої пенсії. Це справедливо щодо співробітників і це справедливо щодо країни, якій потрібні ці кошти».

Втім, в українських бізнесменів є й певні плюси порівняно з німецькими, зазначає Лір. «В українців ми вчимося високому рівню імпровізації. Гнучкості. А також того, як вони на особистому рівні працюють з клієнтами. Ми повинні бачити не тільки бізнес. А далі бачити. Цінувати взаємини. Я цього вчуся і мені це подобається», - зазначає він.

«Українські інженери відомі своєю винахідливістю. У складних нестандартних ситуаціях вони завжди знайдуть якесь рішення, цікаве рішення. А наші німецькі колеги сказали б, що це не за стандартами і треба довго думати, щоб зрозуміти, як далі робити. Українські інженери можуть швидко пропонувати добрі рішення, які працюють. Це плюс», - повторює Штюмер.

Крім того, дивіться у програмі спеціальний репортаж про те, чи сумісні християнство і бізнес.

А також відеоблоги ведучого програми «Таємний код віри», протоієрея Георгія Коваленка; письменника Густава Водички і релігієзнавця Михайла Черенкова.

Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший.

Вибір редакції

Політика

Вчора, 14:44

article_img
Видали безпідставно. Що відомо про російський паспорт Труханова та відмову від нього
Події

Вчора, 11:09

article_img
Вакарчук розповів, за якого кандидата голосуватиме на виборах
Авто

Сьогодні, 07:01

article_img
Найкращі кросовери з пробігом до $15 тис.

Головне

Футбол

Сьогодні, 00:23

article_img
Суркіс прокоментував звинувачення Павелка в несплаті Динамо податків
Політика

Вчора, 13:12

article_img
ГПУ ймовірно саботує справу щодо газового бізнесу оточення Порошенка - Схеми
Країни

Вчора, 22:49

article_img
У Румунії почалися мітинги на підтримку антикорупційного прокурора Ковесі