Перша шпальта розповіла про те, як швидко знизити ціни на борошно

25 липня 2016, 10:11
Єдиним ефективним методом держрегулювання сьогодні є ринковий, йдеться в новому випуску програми Перша шпальта, партнером якої є Новое время

Так, спроби держави регулювати вартість продуктів на ринку за рахунок введення граничних цін закінчувалися тим, що товар пропадав з продажу, і перекочовував на «чорний ринок». Антимонопольний комітет проводить розслідування дуже повільно, тому не здатний швидко зупинити зростання цін. Між тим, це здатний зробити спеціальний агент з інтервенцій: державна компанія, яка накопичує дешеві запаси товару і в разі зростання цін викидає його на ринок і обрушує ціни. Саме так держрегулювання працює в США і країнах Євросоюзу. В Україні таку функцію виконує корпорація ПАТ «Аграрний фонд».

Відео дня

Як розповів в інтерв'ю ПШ голова правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко, наприкінці минулого року компанія прийняла стратегічне рішення вийти на ринок фасованого борошна. «Для нас це було принципове питання з однієї простої причини. Всі задають питання: а що таке Аграрний фонд? Для населення України враження таке, що це чорний ящик і хтось щось крутить. Потрібно було вийти на ринок роздрібної торгівлі, щоб нас бачив кінцевий споживач», -- розповів Радченко.

За його словами, коли його компанія підрахувала собівартість борошна, включила свою мінімальну надбавку в 5%, і почала його продавати з'ясувалося, що це борошно коштує 8,5 гривень за кілограм, що було значно менше, ніж продавали інші учасники ринку. «У деяких регіонах виробники борошна хотіли змовитися і заробити додаткову маржу. І на нас посипалися скарги, що ми демпінгуємо. Але ми не демпінгували, а продавали товар за ринковою ціною, з націнкою, хоч і не з такою великою, як ті хто завищував ціни. Ми виступили індикатором і всім іншим виробникам довелося знизитися до нашого рівня», -- розповів голова правління ПАТ «Аграрний фонд».

За його словами ПАТ «Аграрний фонд» також присутній на ринку пшениці і має намір в перспективі вийти на ринок гречки та жита.

Радченко наголосив, що сьогодні існує два аграрних фонди – його компанія (ПАТ) і державне відомство з аналогічною назвою. ПАТ «Аграрний фонд» закінчило минулий рік з прибутком в 155 млн грн. В той час як відомство не тільки збиткове, але і опинилося в епіцентрі низки скандалів. Зокрема, у свій час з відомства було виведено 2 млрд грн через збанкрутілий Брокбізнесбанк Сергія Курченка.

Також у програмі виконавчий директор ІК Concorde Capital Андрій Герус розповідає про причини, через які не вдалося продати Одеський припортовий завод.

А новий керівник Укрпошти Ігор Смілянський розповідає про те, як має намір реформувати компанію.

Завершує випуск рубрика Розбір польотів від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое время

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X