Великий постачальник сировини. Ціни на алюміній зросли до десятирічного максимуму на тлі перевороту в Гвінеї
Ціни на алюміній ростуть до максимальних значень за останні десять років через державного перевороту в Гвінеї. Країна є великим постачальником бокситів — сировини для виробництва цього металу.
Ціна алюмінію на Лондонській біржі металів піднялася до максимального рівня за останні десять років на тлі держперевороту в Гвінеї, передає Bloomberg.
Відзначається, що ситуація в Гвінеї, яка є великим постачальником бокситів, необхідних для виробництва алюмінію, посилила побоювання з приводу постачання сировини, потрібного для виробництва цього металу.
У понеділок ф'ючерси на метал подорожчали на 1,8% - до рекордного значення з травня 2011 року ($2775,5 за тонну). Ф'ючерси в Китаї піднялися до найвищого рівня з 2006 року.
Як зазначає агентство, в 2021 році ціна на алюміній в Лондоні виросла приблизно на 40%, оскільки масштабні заходи глобального стимулювання розігнали попит.
Водночас металургійні комбінати в Китаї, який є найбільшим в світі виробником алюмінію (понад 60% виробництва), з усіх сил намагалися підтримувати виробництво під час сезонного дефіциту електроенергії.
«Інвестори дуже стурбовані, враховуючи, що Китай купує велику частину бокситів з Гвінеї» - зазначив в розмові з агентством головний аналітик Beijing Antaike Information Development по алюмінію Сюн Хуей.
Відзначається, що Гвінея поставляє в КНР приблизно 55% бокситів.
За словами аналітика, інвестори також стежать за скороченням виробництва в китайській провінції Гуансі, що ще більше звужує ринок.
В Bloomberg підкреслили, що алюмінієва промисловість стала об'єктом підвищеної уваги в рамках заходів Пекіна по боротьбі із забрудненням навколишнього середовища.
Також в агентстві відзначили, що зростання цін зіграє на руку виробникам металу, багато з яких останні кілька років страждали через низькі цін і випускали алюміній собі в збиток.
Нагадаємо, що в неділю, 5 вересня, в Гвінеї стався державний переворот . Військові затримали президента країни і оголосили про розпуск уряду.
Гвінея на протязі декількох місяців перебувала в політичній та економічній кризі, який посилився на тлі пандемії коронавируса. У жовтні 2020 року президент Конде вирішив балотуватися на третій термін, що також стало приводом для політичного напруження. У Гвінеї відбулися протести опозиції, в результаті яких загинули десятки людей.