Нацбанк зайнявся переведенням гривні на блокчейн, злочинні схеми Курченка та інші головні новини бізнесу

5 грудня 2017, 20:45
ТОП головних новин українського бізнесу за 5 грудня від НВ Бізнес

1НБУ зайнявся переведенням гривні на блокчейн

Національний банк України (НБУ) розширює і підсилює команду фахівців, яка працює над певеденням національної валюти на блокчейн.

Відео дня

Інформацію про склад команди не оприлюднили, проте відомо, що у розробці проекту НБУ допомагає український стартап Distributed Lab.

Його засновник Павло Кравченко підтвердив, що команда частково "відповідальна за архітектуру, blockchain-дослідження і розробку, аналіз безпеки".

Слід зазначити, що технологія blockchain сьогодні розглядається центробанками по всьому світу для більш ефективного відстеження грошей і скорочення витрат банків.

2 Ціни на паливо з початку року підскочили на 20%

Вартість бензинів А-92 і А-95 на АЗС за 11 місяців 2017 року (січень-листопад) виросла на 4,35 грн/л (+ 19,1% і + 18,5% відповідно), а дизельне паливо подорожчало на 4, 59 грн/л (+ 21,9%).

Так, за станом на 1 грудня 2017 року середня вартість бензинів А-92 і А-95 на АЗС становить 27,08 грн/л і 27,85 грн/л. Середня роздрібна ціна на дизельне паливо становить 25,59 грн/л.

3 Рекорд у золотовалютних резервах і скорочення держборгу

Міжнародні резерви України у листопаді зросли на 0,9% - до $18,9 млрд.

Зазначимо, що на початку цього року вони зросли майже на 22%, і вже у четвертий раз оновили максимум з січня 2014 року.

Станом на 1 грудня обсяг міжнародних резервів покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту.

Крім того, відзначимо, що сукупний державний борг України у жовтні скоротився на 1%, або на $750 млн - до $76,3 млрд порівняно з попереднім місяцем.

4 Схеми Курченка зі скрапленим газом завдали державі мільярдних збитків

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що бізнесмен-утікач Сергій Курченко організував масштабну схему, метою якої було ухилення від сплати податків при імпорті в Україну нафтопродуктів.

Луценко зазначив, що компанії Курченка купували скраплений газ нібито для потреб населення за низькими цінами, а потім перепродували його за ринковими. Загальні збитки від такої схеми Курченка сягнули 14 млрд грн.

Також генпрокурор додав, що Курченком була організована ще одна масштабна схема, метою якої було ухилення від сплати податків при імпорті в Україну бензинів і дизельного палива.

Крім того, на брифінгу Луценко заявив, що олігарх-утікач може втратити медіахолдинг УМХ (UMH) до кінця цього року. За його словами, прокуратура зараз проводить дії, пов'язані зі спецконфіскацією медіахолдингу Курченка.

5 Україна та Китай погодили план дій щодо Шовкового шляху

Україна і Китай підписали дорожню карту з реалізації ініціатив Економічного поясу Великого шовкового шляху і Морського шовкового шляху, покликаних посилити економічне співробітництво між Європою і Азією. Зазначимо, що Китай запустить вантажні поїзди у ЄС через Україну.

Такими були головні ділові новини вівторка.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X