Beijing Xinwei Technology. У Китаї збанкрутував інвестор Мотор Січ

23 лютого, 15:38
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Мотор Січ (Фото:defence-ua)

Мотор Січ (Фото:defence-ua)

Китайський інвестор Мотор Січ збанкрутував, але не відмовився від ідеї купівлі українського підприємства.

Пекінська фірма Beijing Xinwei Technology Group, яка прагнула отримати контроль над українським підприємством Мотор Січ, збанкрутувала. Про це пише Caixin.

Суд проміжної інстанції 22 лютого призначив юридичну фірму Haiwen адміністратором ліквідації банкрутства для Beijing Xinwei. Кредитори можуть подати боргові позови до 5 травня.

Відео дня

Своєю чергою компанія заявила, що «продовжить просувати покупку Мотор Січ у спробі змінити хід банкрутства». На цей час угода зайшла в глухий кут через проблеми національної безпеки в Україні.

Beijing Xinwei була виключена з лістинга Шанхайської фондової біржі у червні 2021 року після повідомлення про збитки у розмірі 26,5 млрд юанів (близько $4,2 млрд) за попередні чотири роки.

Нагадаємо, що 5 грудня 2020 року китайські інвестори ПАТ Мотор Cіч поінформували український уряд про своє звернення до міжнародного арбітражу проти держави Україна.

Їхні інтереси в інвестиційній суперечці з метою стягнення з держави Україна збитків у розмірі $3,5 млрд представлятимуть міжнародні юридичні компанії WilmerHale, DLA Piper та Bird&Bird.

У листопаді 2021 року китайська Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment заявила про подання позову проти України до Постійного арбітражного суду в Гаазі, в якому вона вимагає $4,5 млрд.

Про те, що DCH Ярославського розвиватиме Мотор Січ спільно з китайською компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited, стало відомо 5 серпня 2020 року.

Секретар РНБО Олексій Данилов 11 березня 2021 року заявив, що Мотор Січ буде повернуто українському народові.

СБУ 20 березня 2021 року повідомила, що Шевченківський райсуд Києва наклав арешт на цілісний майновий комплекс компанії та вирішив передати майно та 100% акцій в управління Нацагентству з розшуку та менеджменту активів ( АРМА) для подальшої передачі державного управителя. У такій ролі себе запропонував держконцерн Укроборонпром.

Представник МЗС КНР Чжао Ліцзянь, у свою чергу, заявляв, що Китай вимагає від України захищати законні інтереси китайських інвесторів у зв'язку з рішенням про націоналізацію підприємства Мотор Січ, понад 50% акцій якого належить китайським компаніям.

У СБУ вважають незаконною приватизацію Мотор Січ, зокрема через визначення вартості її майна без урахування індексації майна, проведення якої було передбачено нормами Кабміну.

Мотор Січ - один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Поставляє продукцію у понад 100 країн світу. 2020 року Мотор Січ отримала 906,65 млн грн чистого прибутку проти 703,18 млн грн чистого збитку у 2019-му.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X