Пекін натякає на перемир’я у війні з бізнес-імперією Джека Ма — FT

14 квітня 2021, 11:52

Контури ймовірного перемир’я між Пекіном і інтернет-імперією Джека Ма починають набувати обриси: гігантові електронної комерції Alibaba пощастило більше, ніж фінтех-компанії Ant Group.

Про це пише газета Financial Times.

Китайський центральний банк на цьому тижні озвучив у загальних рисах план «виправлення» діяльності Ant Group. Він буде мати серйозні наслідки як для Alipay, найпопулярнішого в Китаї додатку для онлайн-платежів, так і для великого бізнесу Ant з кредитування споживачів.

Відео дня

Озвучені Народним банком Китаю вимоги можуть нашкодити кредитному бізнесу Ant більше, ніж передбачалося раніше, і мати серйозні наслідки для інвесторів. Навіть якщо компанія зможе все ж провести первинне розміщення акцій (IPO) в кінці цього року або у 2022 році, воно навряд чи стане найбільшим в світі, оскільки оцінка Ant впаде нижче $300 млрд.

«У цілому план виправлення [Ant] виявився більш обтяжливим, ніж ми очікували», - сказав Дун Сіміао з пекінського Фінансового інституту Інтернету. Він додав, що Ant, можливо, доведеться залучити до 200 млрд юанів ($30,6 млрд) капіталу, щоб відповідати всім новим вимогам.

Що стосується компанії Alibaba, то вона 10 квітня була оштрафована на 18,2 млрд юанів ($2,8 млрд доларів) за антиконкурентну поведінку. Державна адміністрація з ринкового регулювання могла накласти штраф у розмірі до 51 мільярдів юанів (10 відсотків від виручки Alibaba за 2019 рік). «Штраф у $2,8 мільярда - це набагато краще, ніж поділ компанії», - зазначив в коментарі FT на умовах анонімності один з її колишніх топ-менеджерів.

FT зазначає, що атака на компанію Джека Ма - частина ширшого плану з підпорядкування технологічного сектора Китаю, що швидко розвивається. На цьому тижні регулюючі органи зібрали 34 лідерів галузі і дали їм один місяць на те, щоб вони припинили антиконкурентну поведінку. В іншому випадку їм загрожують суворі штрафи.

Нагадаємо, що у засновника Alibaba Джека Ма тривалий конфлікт з китайською владою. Так, в жовтні минулого року він в одному зі своїх публічних виступів розкритикував держбанки, звинувативши їх в «ломбардному мисленні».

Після цього влада Китаю зірвала IPO його фінтех-стартапу Ant Group, яке могло стати рекордним. За даними WSJ, зрив IPO ініціював особисто лідер КНР Сі Цзіньпін.

Після зриву IPO Джек Ма кілька місяців не з'являвся на публіці. У лютому цього року китайська державна газета викреслила Джека Ма зі списку головних бізнесменів країни.

Показати ще новини
Радіо NV
X