Китай пішов на поступки освітнім сервісам. Вони зможуть працювати в обмін на безкоштовні заняття зі школярами — WSJ

9 листопада 2021, 13:44

Пекін пішов на поступки освітньому сектору. Освітнім сервісам дозволять працювати в обмін на безкоштовні заняття зі школярами.

Влада Китаю видаватиме освітнім компаніям ліцензії, які дозволять їм знову надавати платні репетиторські послуги.

Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на джерела знайомі із ситуацією.

Відео дня

У свою чергу, компанії тепер будуть зобов'язані проводити заняття. " на некомерційній основі" для школярів до дев'ятого класу. Заробляти компанії зможуть на інших послугах – репетиторстві для дорослих, які готуються до професійних іспитів.

За словами співрозмовників видання, влада Китаю також встановила обмеження на вартість уроків.

Також повідомляється, що для отримання ліцензій компаніям доведеться створювати некомерційні фонди для збирання доходів від позакласних занять. Швидше за все такі фонди доведеться реєструвати як окрему організацію при Міністерстві цивільних справ, зазначає співрозмовник WSJ.

За даними видання, офіційно влада оголосить про своє рішення щодо компаній, які займаються репетиторством, протягом цього місяця.

Поки що невідомо, які компанії отримають ліцензії на роботу. За словами співрозмовників видання, влада вела переговори з Gaotu і Yuanfudao, проте самі компанії не відповіли на запити про коментарі.

Нагадаємо, що в липні цього року влада Китаю ввела обмеження на роботу освітніх компаній, які викладають за шкільною програмою. Внаслідок акції китайських освітніх компаній обвалилися.

За оцінками агентства Bloomberg, сукупна вартість китайського освітнього технологічного сектору становить 100 млрд. дол.

За останній рік китайська влада впритул зайнялася регулюванням технологічного сектора. Найгучнішим кейсом став зрив IPO Ant Group Джека Ма на $37 млрд і рекордний антимонопольний штраф для Alibaba на $2,7 млрд .

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X