Друг Кернеса і забудовник Москви. Історія розвитку бізнесу Павла Фукса в Росії і Україні

23 червня 2021, 15:51
Профайл
НВ Преміум
Автор: Артем Ільїн

Павло Фукс, який повернувся в Україну після втечі Віктора Януковича, потрапив під санкції через активи, зв’язні з оточенням українського президента-втікача. НВ Бізнес згадав історію розвитку бізнесу Фукса в Росії і Україні.

У лютому 2014 року Віктор Янукович, четвертий президент України, виїхав з України до Росії. Через деякий час по зустрічному маршруту поїхав Павло Фукс, який в той час вважався російським бізнесменом і довгі роки розвивав бізнес в Москві. Але насправді він ніколи не відмовлявся від українського паспорту, бо народився і здобув вищу освіту в Харкові. «Я виріс там з багатьма людьми з дитинства, мене асоціюють з Кернесом», — розповідав Фукс в інтерв'ю Радіо НВ. Він був одним з небагатьох людей, які до останніх днів перебували в німецькій клініці поруч з Геннадієм Кернесом, мером Харкова, який помер восени минулого року від наслідків коронавірусу.

Відео дня

Інтерв'ю з Павлом Фуксом - подкаст Радіо НВ

Схоже, що дружба з екс-мером Харкова і хороші відносини з олігархом Ігорем Коломойським дозволили Павлу Фуксу досить легко адаптуватися в українському бізнесі після багаторічної відсутності в Україні. Однак розквіт його бізнес-імперії, яку в минулому році український Forbes оцінив в $155 млн, було перервано санкціями від Ради національної безпеки і оборони України (РНБО). НВ Бізнес розбирався в бізнес-інтересах Фукса і причинах, через який він потрапив до санкційного списку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X