Пасенюк став найбільшим співвласником російського Burger King - ЗМІ

14 березня 2018, 10:36

У кінці лютого 2018 року структура власності головної для мережі Burger King в Росії компанії - Burger King Russia (Cyprus) Ltd - змінилася. Так, власником 16,6% російського бізнесу стала зареєстрована на Кіпрі компанія Xomeric Holdings Ltd, яку пов'язують з українським групою ICU банкірів Макара Пасенюка і Костянтина Стеценко.

Про це свідчать матеріали кіпрського реєстру компаній, передає РБК.

Агентство пише, що за підсумками угоди частка Xomeric зросла з 18,4 до 35,02%, і тепер це найбільший акціонер компанії.

Відео дня

Зазначається, що продавцем цього пакета є структура ВТБ - зареєстрована на острові Гернсі компанія Golden Star Investment Limited (приналежність до групи випливає з останнього списку афілійованих осіб держбанку).

"В минулому році нами було досягнуто принципової домовленості про продаж 16,6% акцій (головної компанії російської мережі Burger King), - пояснював раніше представник банку.

У прес-службі ВТБ підтвердили "частковий продаж частки в компанії. Крім того, у фінансовій групі ВТБ на питання чи планують і далі скорочувати свою частку в Burger King Russia відзначили, що, "виступаючи фінансовим інвестором в Private Equity сегменті, ми завжди заздалегідь маємо чіткі очікування щодо цінових параметрів виходу з активу. У разі їх досягнення будемо розглядати відповідні пропозиції", - додав представник ВТБ.

Балансова вартість проданого ВТБ пакету, як зазначено у звітності, дорівнює 4,6 млрд руб. Таким чином, балансова вартість всього російського бізнесу Burger King, за версією ВТБ, становить майже 27,7 млрд руб.

Представник групи ICU відмовився коментувати зв'язок між що входять до її структуру фондом і російськими закусочними Burger King. У ВТБ також відмовилися коментувати структуру "іншого акціонера" ​​- Xomeric Holdings Ltd.

Агентство повідомляє, що основними власниками головного ICU Holdings Limited, як випливає з матеріалів приналежного інвестгрупі українського банку Авангард, є Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко.

Також повідомляється, що структури Пасенюка раніше брали участь у процесі передпродажної підготовки кондитерської фабрики Roshen, що належить родині президента України Петра Порошенка. Про це бізнесмен повідомляв в інтерв'ю Інтерфакс-Україна в лютому.


Burger King Russia створено у 2012 році як спільне підприємство ВТБ Капіталу і компанії Бургер Рус. Останнє належало співвласнику мережі Шоколадниця Олександру Колобову і на момент угоди було найбільшим франчайзі Burger King.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X