Райські документи. Російський Газпром інвестував у Facebook через офшорну компанію

6 листопада 2017, 10:35
Важливий інвестор Twitter і Facebook мав фінансові зв'язки з двома російськими державними компаніями

Про це йдеться в так званих "Райських документах" (Paradise Papers), оприлюднених Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань, повідомляє Укрінформ.

Підконтрольна компанія Кремля - енергетичний гігант Газпром - потужно профінансувала офшорну компанію, яка співпрацювала з DST Global по великим інвестиціям у Facebook.

Відео дня

Також зазначається, що одна з компаній, що належать Кремлю, ВТБ Банк, непомітно перерахувала $191 млн інвестиційний фонд DST Global, який використовував ці гроші для придбання великої частки ц Twitter у 2011 році.

Журналісти зазначають, що засновник DST Global, російський мільярдер Юрій Мільнер, і інші партнери отримали значні прибутки, коли вони продали свої акції після першого публічного розміщення Facebook у 2012 році і Twitter у 2013 році.

"Немає ніяких ознак того, що Кремль впливав на Twitter або Facebook, або отримував внутрішню інформацію про компанію в результаті інвестицій, пов'язаних з Мільнером", - зазначають дослідники.

У документі також наголошується, що зв'язок між колишнім фінансовим інтересом Кремля в американських соцмережах і втручанням у президентські вибори не спростований.

Про фінансовий зв'язок Мільнера з Twitter і Facebook було відомо раніше, "райські паперу" розкрили причетність Кремля до цих відносин.

Раніше повідомлялося, що репортери, що входять в Міжнародний консорціум журналістських розслідувань, розкрили нові схеми ухилення від сплати податків високопоставлених політиків, вивчивши близько 13,4 млн секретних документів.

Результати розслідування, що отримав назву "Райські документи", були опубліковані 5 листопада.

Показати ще новини
Радіо NV
X