Паливна криза. Британія мобілізувала військових для перевезення бензину на АЗС

29 вересня 2021, 17:45

Влада Британії мобілізували 150 військових для перевезення цистерн з паливом на заправки. Країна зіткнулася з серйозною паливною кризою, на багатьох АЗС — черги.

Британія мобілізувала 150 військових для перевезення цистерн з паливом до заправок - в країні перебої з постачанням пального і на АЗС утворилися черги, передає Reuters.

Як зазначає агентство, Британія вже тиждень страждає через паливну кризу, а водії панічно скуповують бензин на заправках.

Відео дня

«Протягом останніх кількох днів були важкими, ми бачили великі черги. Але я думаю, що ситуація стабілізується», - зазначив міністр підприємництва Квазі Квартенг.

Криза розгорілася після того, як нафтові компанії попередили, що у них не вистачає водіїв для перевезення бензину і дизельного палива з нафтопереробних заводів на АЗС. Всього мова йде про брак близько 100 000 водіїв.

Відзначається, що ситуація вже створила проблеми в ланцюжках поставок і може привести до відсутності товарів на полицях магазинів.

За даними промислових груп, найбільша нестача палива спостерігається в Лондоні, на південному сході і в ряді інших англійських міст.

Паливо закінчилося на 37% незалежних АЗС, на частку яких припадає близько двох третин усіх 8380 заправок в Британії.

Недолік водіїв бензовозів в Британії викликаний, в тому числі і Brexit - тепер британські компанії не можуть наймати водіїв з Євросоюзу. Для вирішення цієї проблеми британський уряд заявив про готовність видати тимчасові візи 5000 іноземним водіям, що раніше було виключено. Пропозиція про візи буде діяти тільки до 24 грудня.

Нагадаємо, що на початку цього року британська столиця поступилася статус провідного європейського центру торгівлі акціями Амстердаму після завершення перехідного періоду Brexit.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X