Падіння світових цін на нафту і чергове подорожчання палива в Україні – огляд та прогноз нафторинку

31 жовтня 2016, 14:22
Минулого тижня світові котирування нафти марки Brent коливалася в межах $49-51/барель. А на стелах українських АЗС ціни знову злетіли вгору

У п'ятницю, 21 жовтня, світові ціни на нафту незначно поповзли вгору. На думку аналітиків ринку, це сталося через заяви міністра енергетики РФ Олександра Новака про необхідність заморожування рівня видобутку вуглеводнів.

Відео дня

Втім, вже з понеділка до середи вартість нафти на світових ринках знижувалася через заяви представників Іраку про те, що країна хоче бути виключеною з будь-якої угоди ОПЕК про скорочення видобутку. Інвестори сумнівалися, що країнам ОПЕК вдасться досягти рішення щодо обмеження видобутку нафти.

Це призвело до того, що в середу, 26 жовтня, нафта марки Brent опустилася вперше з 3 жовтня нижче $50 за барель.

У четвер, 27 жовтня, світові ціни на нафту незначно піднялися завдяки даним Міненерго США про несподіване скорочення запасів у країні. Також сумніви інвесторів посилювалися щодо політичної стабільності у Венесуелі, одному з найбільших виробників нафти.

Однак, у п'ятницю, 28 жовтня, світові котирування на нафту знову перейшли до зниження. Тут ключовим фактором стала невизначеність щодо того, чи зможе ОПЕК узгодити обмеження видобутку.

На думку аналітиків консалтингової групи А-95, на поточному тижні традиційно на ціни буде впливати звіт Baker Hughes про кількість діючих бурових установок, а також дані API і Міненерго США про комерційні запаси нафти в країні.

Крім того, ціни на нафту можуть підскочити, якщо виявиться, що політична нестабільність у Венесуелі почне позначатися на рівні виробництва вуглеводнів в країні.

На українському ринку в опт повернувся бензин А-92, з початком більш ритмічних поставок з Білорусі. За даними директора консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, до п'ятниці вони подешевшали до 24,57 тис. грн/т.

Крім того, як стверджує Куюн, весь тиждень знижувалася вартість дизпалива. На його думку, це сталося завдяки профіциту ресурсу на ринку.

"Основним драйвером зниження виступають постачальники російського ресурсу нафтопродуктопроводу. До п'ятниці ДП подешевшало майже на 300 грн/т – до 19,5 тис. грн/т", – зазначив Куюн.

До кінця тижня був побитий невеликий рекорд, говорить аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко. Так, вартість білоруського дизеля зупинилася на позначці 16,55 грн/л. Російський продукт не відставав, затримавшись на позначці 16,60 грн/л.

"Багато компаній в очікуванні поставок зимового продукту знижують ціни на річний ресурс", пояснює Сіренко.

Не порадував автомобілістів роздріб. Так, за даними Сіренка, ціни на бензини і дизпаливо росли в цьому сегменті весь тиждень, починаючи з позаминулих вихідних.

Так, з 22 до 24 жовтня вартість бензинів і дизельного палива піднялася на 10-50 коп/л. 24-25 жовтня паливо на АЗС продовжило зростання на 10 коп – 1 грн на літрі. Нарешті, третьою хвилею стало подорожчання 27-28 жовтня, коли вартість бензинів і дизпалива піднялася ще на 10-50 коп/л.

Не пощастило й автомобілістам, які заправляються скрапленим газом. Так, за даними Куюна, минулого тижня зниження цін на ринку СВГ припинилося і повернулося до зростання. Це обумовлено стрімким стрибком оптових цін, який на тиждень склав 2,7 тис. грн/т.

"Наступного тижня можна очікувати зростання роздрібних цін на газ на рівні 0,5-0,7 грн/л", – вважає Куюн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X