Оточення Порошенка скуповує обленерго братів Суркісів - ЗМІ

14 червня 2017, 16:27
Брати Григорій і Ігор Суркіси ведуть переговори про продаж акцій своїх енергодістрібуціонних компаній Тернопільобленерго, Прикарпаттяобленерго і Львівобленерго найближчому оточенню Президента України Петра Порошенка

Про це повідомили ЕП джерела, наближені до Адміністрації президента.

За словами співрозмовника, покупцем виступає найближче оточення Петра Порошенка.

Ціну підготовлюваної операції джерело не повідомило, уточнивши тільки, що в пакеті угоди обговорюється можливість повернення активів братів, контроль над якими вони втратили внаслідок націоналізації Приватбанку.

Відео дня

Також, за словами джерела, угода не зачіпає Запоріжжяобленерго, яке також входить в сферу інтересів Суркісів.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 18 грудня 2016 року прийняв рішення про націоналізацію Приватбанку і покупку Міністерством фінансів 100% його акцій за 1 грн.

13 грудня 2016 року комісія НБУ визнала А-банк пов'язаною з Приватбанком особою.

На етапі тимчасової адміністрації в банку була проведена процедура конвертації коштів інсайдерів банку в капітал (bail-in). 21 грудня за націоналізацію Приватбанку з кореспондентських рахунків А-банку були примусово списані 364 млн гривень.

27 грудня 2016 року Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом А-банку і сім'ї Суркісів до НБУ, Фонду гарантування і тимчасовому адміністратору Приватбанку.

А-банк звернувся до суду з вимогою стягнути з Приватбанку 364 млн гривень коштів, списаних з кореспондентських рахунків, €5,786 тис., 5,55 млн гривень і $15,8 тис. ненарахованих відсотків за користування грошовими коштами.

Голова правління Приватбанку Олександр Шлапак заявив, що в пред'явлених банку позовах йдеться про суми близько 1 млрд гривень зобов'язань перед сім'єю Суркісів і близько 360 млн гривень за зобов'язаннями перед колишніми акціонерами банку.

В травнем 2017 року суд вирішив стягнути з Приватбанку на користь А-банку списані при націоналізації 364 мільйони гривень. Крім цього, з держбанку суд стягнув на користь позивачів в цілому 1,047 мільярда гривень, $266 тис. І €7864 особистих коштів.

У червні 2017 року державний Приватбанк подав заяву в суд з метою анулювання депозитних договорів сім'ї Суркісів.

Показати ще новини
Радіо NV
X