Особиста симпатія. На що найбільше звертають увагу під час прийняття на роботу

21 січня 2019, 20:47
Під час прийняття на роботу рекрутери звертають увагу на особистісні якості, відповідність очікувань кандидата по зарплаті та досвід кандидата.

Про це йдеться у книзі HR-експерта Михайла Притули, а також  аналітика і радника акціонера Романа Жихарьова. Витяг з книги опублікувало видання Delo.ua.

Експерти розповіли, у якій послідовності рекрутер оцінює кандидата і на які якості найбільше звертає увагу. Детальніше – в ефірі Радіо НВ.

Відео дня

На що звертають увагу

Особиста симпатія рекрутера – найважливіший фактор при прийнятті на роботу. Вона впливає на оцінку у 90% випадків, пишуть автори у книзі Резюме на мільйон. Але чим досвідченіший рекрутер, тим нижче фактор особистісної симпатії. Якщо кандидат одягнений недоречно, з ним можуть не продовжувати розмову. 

Негативно вплине запізнення. Воно може коштувати шукачу роботи до 30% фінальної оцінки. За цим параметром рекрутер оцінює, наскільки вакансія цікава й чи є кандидат відповідальною людиною. Може також звернути увагу, чи привітав він присутніх, чи посміхається, наскільки впевнено рухається. 

Чим досвідченіший рекрутер, тим нижче фактор особистісної симпатії

Миттєва відповідь на перше запитання дозволить зрозуміти, як швидко людина вхоплює суть. Завжди оцінюють досвід, у яких компаніях і на яких посадах людина працювала, які функції виконувала. До цього фактору додають досягнення на попередньому місці роботи. 

А от професійні знання, мотивацію кандидата і відповідність корпоративній культурі оцінюють не у першу чергу, пишуть автори Резюме на мільйон. Запитання на кмітливість також не завжди ставитимуть. Але відповідність очікувань щодо зарплати врахують.

Читайте також: Еволюція автоматизації рекрутингу

Мотивація чи професійні якості

Вимоги до кандидата можуть відрізнятися залежно від компанії або посади, зазначила у коментарі Радіо НВ  HR-експертка кадрового порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна.

Тому HR-спеціаліст може відфільтрувати кандидатів за одними якостями, а менеджер – за іншими. Менеджер дивиться на професійну підготовку і на те, чи підійде людина у сформований колектив.

Є професії, у яких дуже важливі базові знання

А от що важливіше – мотивація або професійні якості – залежить також від виду діяльності, на який шукають кандидата, зазначає експертка.

"Є професії, у яких дуже важливі базові знання, тому що без них людина не зможе працювати. Якщо немає базових знань у такого фахівця, як лікар, вчитель, архітектор, агроном, про яку мотивацію ми можемо говорити? Вона є, але вона є вторинною. Якщо ми кажемо про такі досить прості вакансії, як продавець-консультант, оператор контакт-центру, офіціант, касир, звісно там є ситуація, коли особистісні компетенції, мотивація грають не аби яку роль", – зауважила Пашкіна.

Час змінює вимоги до кандидатів

Час змінює вимоги керівників до кандидатів, стверджує топ-менеджер Оксана Ферчук. Вона має за плечима шість топ-менеджерських посад і досвід керування великими проектами. Зараз керує напрямком роботи з бізнесом в IT-компанії EVO.

Під час співбесіди завжди звертають увагу, чи відповідають цінності кандидата цінностям компанії. Важливі також референси – відгуки про працівника від попереднього роботодавця. Без них топ-менеджер не затверджує керівників середньої або першої ланки.  

Простіше додати професійних навичок людині, яка горить проектом

Не менш важливі професійні навички, але траплялися випадки, коли бажання кандидата розвиватися і вчитися ставало перевагою, наголошує Оксана Ферчук.

"Мій досвід підказує, що набагато простіше додати професійних навичок людині, яка просто горить вашим проектом чи вашим бізнесом. Вона навчиться і принесе більше ініціатив і більше користі своєю ефективністю, ніж намагатися якось привернути увагу спеціаліста дуже високого рівня, який, наприклад, не зацікавлений в бізнесі, не зацікавлений у тому, щоб розвивався цей окремий проект", – зауважила Ферчук.

Читайте також: Управління персоналом: що змінилося за 26 років

Показати ще новини
Радіо НВ
X