Основна причина обшуків у IT-компаніях в жадібності і кричущій безграмотності силовиків – Перша шпальта

14 грудня 2016, 17:38
В Україні після Революції Гідності проходить вже третя хвиля обшуків в IT-компаніях, йдеться в новому випуску програми Перша шпальта (ПШ)

Голова комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко до свого обрання в парламент був в одному човні з іншими представниками IT-індустрії, які сьогодні знаходяться під постійним пресингом з боку силових і податкових органів.

Відео дня

Він став народним депутатом, у тому числі, для того, щоб покращити умови ведення IT-бізнесу в Україні. Але поки він розчарований. "У той самий день, коли ми у Верховній раді збиралися розглядати законопроект про заборону обшуків в IT-компаніях, пройшли обшуки в двох з них – Romsat та Lanet", – говорить Данченко.

За останні роки кількість перевірок з конфіскацією серверів і зупинкою роботи компаній, у тому числі з використанням силових методів, так звані «маски шоу», в Україні значно зросла. У дореволюційний 2012 рік учасники ринку зафіксували всього шість обшуків. А у 2015-му їх було вже 30. З початку цього року – 20.

«У нас зараз темні сили мають перевагу. Це очевидний факт», – вважає керуючий партнер інвесткомпанії Creative Quarter Ілля Кенігштейн.

«IT-галузь – це галузь, яка почувається добре, у якої є гроші. І якщо є гроші, потрібно шукати», – додає керуючий партнер інвесткомпанії Standart NV Карен Чіфталарян.

При цьому перевірки силовиків часто не мають ніякого сенсу. Данченко пояснює, що часто вони конфіскують сервери і комп'ютери – основне знаряддя виробництва – лише для того, щоб перевірити якусь інформацію. Хоча в усьому світі замість цього просто копіюють інформацію з накопичувачів.

Нерідко перевіряючі роблять це через елементарну безграмотність. Наприклад, один із силовиків намагався знайти IP-адресу в жіночій сумочці в однієї із співробітниць, при чому робив це в жіночому туалеті. Під час обшуку шукав у квартирі біткоіни (електронна валюта).

Вирішити ці проблеми покликаний законопроект №3719, який був прийнятий парламентом у першому читанні.

Але головна проблема полягає в українській судовій системі. «Я не вірю ні в які реформи, поки не пройде судова реформа», – говорить Данченко. Адже навіть найкращі закони не виконуються через непрофесійні і корумповані суди.

Також у програмі дивіться інтерв'ю генерального директора китайської державної компанії CNBM New Energy Engineering Юнчжі Чена і голови правління компанії Delta Wilmar Дхруби Чаран Панди.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X