Ощадбанку дозволили забрати головний офіс Брокбізнесбанку за борги

22 грудня 2017, 14:12
Київський апеляційний господарський суд дозволив Ощадбанку забрати колишній головний офіс Брокбізнесбанку за борги

Про це повідомили в прес-службі Генеральної прокуратури (ГПУ).

Суд відмовив у задоволенні позову про визнання недійсним іпотечного договору, за яким Ощадбанк має право звернути стягнення на нерухоме майно вартістю понад 144 млн грн.

Відео дня

Нагадаємо, що у вересні Ощадбанк отримав право власності на будівлю Брокбізнесбанку на вул. Саксаганського в Києві в рахунок боргу в сумі 200 млн грн.

У 2013 році будівлю за цією адресою було передано в заставу Ощадбанку компанією Капітал Інвест ЛТД в забезпечення по кредитному договору, який був укладений між Ощадбанком і Брокбізнесбанком на суму 200 млн грн. Бенефіціарами цієї фірми були колишні власники Брокбізнесбанку.

Оскільки Брокбізнесбанк не виконав зобов'язання за кредитним договором, Ощадбанк в судовому порядку протягом більш ніж 3 років намагався задовольнити свої вимоги, в тому числі за рахунок нерухомого заставного майна.

У серпні 2016 року Ощадбанк домігся звернення стягнення на об'єкт нерухомості по вул. Лепсе загальною площею понад 12 тис. кв. м, що дозволило повернути майже 120 млн грн.

Проте 16 травня рішенням Господарського суду Києва вказаний договір іпотеки був визнаний недійсним.

20 грудня Київським апеляційним господарським судом було скасовано судове рішення, яким виведено вказане вище нерухоме майно з іпотеки.


Брокбізнесбанк належав втікачеві олігархові Сергію Курченко. Банк визнали неплатоспроможним у березні 2014 року.

100% акцій Ощадбанку знаходиться в державній власності. За даними НБУ, на 1 липня за розміром активів банк займав 2-е місце (220,7 млрд грн) серед 88 діючих банків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X