Ощадбанк відсудив у Жеваго частину АвтоКрАЗу

10 серпня 2018, 13:56

Київський апеляційний госпсуд 6 серпня відмовився задовольнити апеляційну скаргу АвтоКрАЗу на рішення Господарського суду Києва від 10 березня 2016 року, згідно з яким банк отримав акції АвтоКрАЗ номінальною вартістю 185 млн грн (32,7% статутного капіталу підприємства) в рахунок погашення боргу за договором кредитної лінії від 9 жовтня 2008 року в розмірі 899,4 млн грн.

Про це пише Finbalance.

Таким чином, суд задовольнив позов Ощадбанку до компаній Феррекспо, Газотурбінні технології, Нові промислові технології, Промінек, Перт, яким належить вказаний пакет акцій АвтоКрАЗу.

Відео дня

Крім того, суд визначив спосіб реалізації акцій АвтоКрАЗу шляхом продажу на публічних торгах в рамках процедури виконавчого провадження за ціною не нижче 13,6 млн грн (ціна, яка була визначена судовою експертизою).


АвтоКрАЗ спеціалізується на виробництві 33 базових моделей і майже 260 модифікацій і комплектацій великотоннажної автотехніки. Підприємство контролює депутат Верховної Ради Костянтин Жеваго (позафракційний).


Нагадаємо, між Ощадбанком і АвтоКрАЗом вже кілька років триває судова тяганина. В межах окремих судових справ боргові претензії держбанку досягали 1,3 млрд грн.

У січні 2016 року прес-служба банку констатувала, що юристи Ощадбанку вже отримали судові рішення про звернення стягнення на предмети застави та іпотеки та продовжувалось виконання провадження з примусової реалізації закладеного майна.

Як повідомлялося, 31 травня 2018 року планувався "голландський" аукціон із продажу Фондом гарантування прав вимоги банку Фінанси і кредит на 3,5 млрд грн до компаній з групи АвтоКрАЗ щодо низки кредитних договорів.

Однак 30 травня виконавча дирекція Фонду гарантування прийняла рішення зняти з торгів відповідний лот у зв'язку з отриманням листа від секретаря РНБО про відстрочку продажу прав вимоги за кредитними договорами, в забезпеченні за якими еребувають акції компанії Мотор Січ.

21 червня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб провів "голландський" аукціон з продажу прав вимоги Дельта Банку за кредитом на 1,2 млрд грн. Однак покупців на цей актив не знайшлося, при тому що ціна на нього знижувалася до 255,1 млн грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X