ОПЗ втратив єдиного постачальника газу

14 вересня 2018, 13:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
ОПЗ втратив єдиного постачальника газу - фото

ОПЗ почав процедуру розірвання договору з постачальником газу

Одеський припортовий завод (ОПЗ) почав процедуру розірвання договору з компанією Ліберті газ через неможливість останньої виконувати умови.

Про це заявив перший заступник директора ОПЗ Микола Щурик Facebook-сторінці.

"На жаль, отримали листа від Ліберті щодо неможливості в подальшому виконати умови договору з ОПЗ. Ми починаємо процедуру розриву договору та готуємо проведення нового конкурсу щодо відбору партнера по роботі із заводом", - пише він.

За його словами, на виконання договору з Ліберті газ ОПЗ вже сплатив $600 тис. і 5 млн грн.

У свою чергу в опублікованому Щуріковим листі від Ліберті газ сказано, що наразі на світовому ринку газу спостерігається необґрунтоване й непрогнозоване підвищення цін на енергоносій. Зокрема, за кілька тижнів ціна на 1 тис. rуб. м газу зросла на 50%.

"Цей фактор дуже негативно впливає на економічні показники предмета договору між нашими підприємствами", - йдеться в листі.

Раніше ОПЗ планував відновити роботу в кінці вересня. Для цього в липні завод вибрав Ліберті газ переможцем конкурсу на постачання природного газу для переробки за договором давальницької сировини.


Одеський припортовий завод - найбільше хімічне підприємство України, другий за величиною виробник аміаку і карбаміду і третій - з випуску азотних добрив в Україні. Спеціалізується на перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування і перевантаження аміаку.

У 2017 році ОПЗ, згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності, скоротив збиток в 2,6 рази, або майже на 2,4 млн грн - до майже 1,5 млн грн порівняно з 2016 роком.


У кінці квітня ОПЗ повністю зупинив роботу через припинення поставок газу на підприємство через отримання повідомлення від Укртрансгазу про порушення компанією Всеукраїнська Енерго Компанія умов договору транспортування газу на ОПЗ і припинення подачі газу на завод.

Нагадаємо, що Україна вже двічі виставляла ОПЗ на продаж: спочатку у липні 2016 з стартовою ціною 13,2 млрд грн, а потім у грудні 2016 із зниженою ціною 5,2 млрд грн, однак обидва рази безрезультатно.

Нова стартова ціна ОПЗ при приватизації складе еквівалент $54 млн (близько 1,4 млрд грн за поточним курсом). Це в 10 разів нижче від початкової ціни продажу.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентскі списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал

Вибір редакції

Економіка

15 червня, 09:30

thumb img
Гроші тижня: єврооблігації України, Роттердам-, купівля каналу ZIK соратником Медведчука, піруети Баришівського райсуду і знову газ
Технології

15 червня, 09:01

thumb img
Країна розумнішає. Як 3G і 4G змінюють українську економіку
Економіка

Вчора, 09:45

thumb img
Після серіалу на HBO. Хто заробить на зростанні туристичного потоку в Чорнобиль

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua