«Вікно можливостей» закрилося. Одеський припортовий завод зупинив роботу
Одеський припортовий завод зупинив роботу через борги підприємства з розподілу природного газу.
Одеський припортовий завод оголосив про зупинку роботи. Про це в Facebook 18 вересня повідомив перший заступник директора підприємства Микола Щуриков.
«Вікно можливостей» для стабілізації заводу закрилося. Кожна нова влада робить однакові помилки, намагаючись видавити з заводу все, що можливо, а з огляду на те, що з 2004-го влада тільки деградує, то сьогоднішній технічний стан заводу є найгіршим за останні роки", — зазначив Щуриков.
Також він висловив надію, що в ситуації, що склалася, вдасться провести приватизацію підприємства.
Пізніше Щуриков опублікував ще один пост, в якому пояснив причини зупинки підприємства. Як написав перший заступник директора ОПЗ, 18 вересня правління заводу ухвалило рішення про зупинку підприємства, на виконання якого виник наказ номер 560. Посилання в наказі йде на лист компанії Одесагаз, в якому заводу пропонується провести зупинку заводу 22 вересня на підставі наявної заборгованості за розподіл природного газу .
«Ця ситуація не нова, і раніше керівництво заводу хоча б намагалося знайти рішення і провести переговори як з Одесагазом, так і з давальцем», — зазначив Щуриков.
За словами першого заступника директора ОПЗ, АГТ своїми листами від 6-го, 8-го та 16-го вересня запропонувало вступити в переговори і прийняти рішення по виходу з цієї ситуації, однак з боку керівництва заводу не було зроблено ніяких дій.
Він зазначив, що на сьогодні виробництво карбаміду є нерентабельним через високу ціну газу і низьких ціни на карбамід та аміак.
«Але неможливо набивати кишені, коли все надприбутково, і знищувати підприємство, коли нема чого покласти в кишеню. Це не базарний лоток, який можна згорнути» , — написав Щуриков.
Причиною ситуації, що склалася, він назвав «умисні і системні маніпуляції» з конкурсами з відбору давальця. Зокрема Щурик зазначив умови останнього конкурсу, де не була передбачена відповідальність за непідписання договору з боку переможця. Він додав, що за підсумками останнього конкурсу була відібрана Сінгапурська компанія Дачекс зі стовідсотковими російськими засновниками і капіталом. Договір з цією компанією так і не був оформлений.
На думку Щурикова, у разі правильного проведення конкурсу можна було провести переговори про закупівлю газу за вигідною ціною до кінця року.
Він додав, що в листопаді цього року очікується зниження ціни на газ і завод має бути готовий до запуску.
Доповнено о 12:10. На офіційному сайті АТ ОПЗ повідомляється, що у зв’язку з ситуацією, що склалася на світовому і національному ринках природного газу, компанія-постачальник давальницької сировини Агро Газ Трейдинг повідомила менеджмент заводу про зменшення поставок газу.
Наразіс існує значна заборгованість компанії Агро Газ Трейдинг перед Одеським припортовим за вироблену продукцію, становить 140 млн грн. Внаслідок цього, у ОПЗ виник борг перед газорозподільною компанією Одесагаз, яка в свою чергу направила на підприємство рекомендації із самостійної зупинці заводу, щоб уникнути аварійної зупинки з боку АТ Одесагаз.

«З огляду на вищевказані обставини, менеджмент заводу прийняв рішення зупинити підприємство, щоб запобігти надмірне витрачання оборотних коштів завод», — йдеться в повідомленні на сайті ОПЗ.
На підприємстві підкреслили, що вже мають досвід роботи в рамках тимчасового простою і зупинки виробництва карбаміду.
Підприємство планує відновити роботу за давальницькими контрактом з новою компанією (сінгапурської Дачекс). На час простою підприємство планує отримувати дохід від не основних видів діяльності - зокрема від перевантаження аміаку, що надходить шляхом транспортування через аміакопровід.
Торік глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко заявляв, що Одеський припортовий завод не продаватимуть «за будь-які гроші».