ОПЗ почав переговори з іноземцями для відновлення роботи
Про це заявив перший заступник голови правління заводу Микола Щуриков, передають Українські новини.
За його словами серед компаній, з якими ведуться переговори - IDE Trade, Trans Commodities, KOCH Fertilizer International (США), група ЕРУ Трейдинг, а також Keytrade AG, Yara, Ameropa AG, BS Agroinvest (Швейцарія), Trammo SARL (Франція), Dragon Fertilizer (Сінгапур), Helm AG (Німеччина), Indagro SA (Греція).
Щуриков також додав, що з відновленням роботи ОПЗ терміни ще не відомі, так як переговори не закінчені.
Раніше ЗМІ повідомляли, що ОПЗ уклав контракт про постачання природного газу з приватною компанією.
Щуриков зазначив, що для виробництва газ не закуповується, тільки для технологічних потреб.
Нагадаємо, що Україна у 2016 році двічі виставляла ОПЗ на продаж: спочатку у липні за стартовою ціною 13,2 млрд грн, а потім у грудні за зниженою ціною 5,2 млрд грн, однак обидва рази безрезультатно.
ФДМ планує провести приватизацію ОПЗ навесні 2018.
ОПЗ припинив роботу з січня 2017 року. 6 лютого ФДМУ на зборах акціонерів ОПЗ попередньо погодив здачу Одеського припортового заводу в оренду.
На початку березня найбільший виробник аміаку і карбаміду відновив роботу на давальницькій сировині з групою Енергетичні ресурси України (ЕРУ).
Договір з ЕРУ закінчився в середині липня.
Пізніше ОПЗ вирішив зупинити виробництво аміаку і карбаміду, оскільки ціна даної продукції на світових ринках падала, а основна сировина - газ - дорожчав.
Одеський припортовий завод (ОПЗ) спеціалізується на виробництві аміаку і карбаміду, перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. 2016 рік ОПЗ, згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності, закінчив зі збитком майже 3 млрд грн, при цьому в 2015 році підприємство отримало чистий прибуток у розмірі 218,5 млн грн.
У першому кварталі 2017 року підприємство скоротило чистий збиток у 3,75 рази, або на 307 млн грн - до 111,6 млн грн, скоротивши за цей період чистий дохід у 7 разів, або на 1,5 млрд грн - до 256 млн грн в порівнянні з першим кварталом 2016 року.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.