Оператора української ГТС оштрафували майже на 1 млн грн

27 липня 2018, 16:57

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), оштрафувала Укртрансгаз на 850 тис. грн за низку порушень, що призвели до зриву переходу на добове балансування газу з 1 серпня.

Відповідне рішення регулятор ухвалив на засіданні в п'ятницю, 27 липня, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Нацкомісія зобов'язала Укртрансгаз до 1 жовтня 2018 року усунути зазначене порушення. Цей термін відповідає газовому року, зазначила глава НКРЕКП Оксана Кривенко.

Відео дня

Крім того, НКРЕКП відклала перехід на добове балансування газу на два місяці - до 1 жовтня 2018 року.

Зазначимо, що Укртрансгаз вважає неможливим перехід на добове балансування газу з 1 серпня 2018 року, як це передбачено Кодексом газотранспортної системи, і пропонує відкласти перехід до травня 2019 року.

На сьогодні поліція, в рамках розслідування кримінальної справи про можливі зловживання при закупівлі програмного забезпечення, вилучила в Укртрансгазу сервер з програмною платформою, розробленою раніше IP Systems для переходу на добове балансування.

Укртрансгаз вважає платформу, розроблену IP Systems, непридатною до використання і веде переговори про розробку нової платформи.


Укртрансгаз, 100% якого належить Нафтогазу України, експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною ємністю 31 млрд куб. м.

Показати ще новини
Радіо НВ
X