Оператор Північного потоку-2 погрожує Євросоюзу судом

24 квітня 2019, 15:27

У Nord Stream 2 вважають, що ЄС може порушити норми міжнародного права

Компанія, що стоїть за газопроводом Північний потік-2, погрожує подати в Суд ЄС, якщо їй не вдасться уникнути нових положень, які, за її словами, ставлять під загрозу мільярди євро, інвестовані в проект. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Politico.

Відео дня

Виконавчий директор Nord Stream 2 Матіас Варніг написав в листі до президента Європейської комісії Жан-Клоду Юнкеру, що, якщо трубопровід не матиме права на відступ від газових нових правил, "цей захід буде дискримінаційним (щодо Nord Stream 2, - ред.) як до інвестора". Також, за його словами, ЄС може порушити міжнародний договір.

Як повідомлялося, Європейський парламент прийняв оновлену Газову директиву ЄС, яка також буде застосовуватися до трубопроводів з третіх країн, таких як Північний потік-2 російського Газпрому.

Оскільки видобуток і транспортування газу не можуть перебувати під контролем однієї компанії, Газпрому доведеться відмовитися від права власності на трубопровід на території ЄС і відкрити використання трубопроводу для третіх сторін. Це може мати великі економічні наслідки для Nord Stream 2.

Згідно з директивою, нові трубопроводи можуть бути предметом винятків, але вони повинні бути схвалені Європейською комісією і підлягати суворим умовам.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X