Оператор Північного потоку-2 подав Данії третю заявку на будівництво газопроводу

15 квітня 2019, 14:44

Компанія Nord Stream 2 AG подала Датському енергетичному агентству заявку за третім варіантом маршруту газопроводу

Nord Stream 2 AG через понад два роки з моменту подачі першої заявки на отримання дозволу на будівництво в водах Данії подала заявку за третім варіантом маршруту газопроводу, говориться в повідомленні проектної компанії. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Третя заявка, що включає оцінку впливу на навколишнє середовище, стосується маршруту у виключній економічній зоні Данії в водах на південь від острова Борнхольм. Заявка подається відповідно до рішення Датського енергетичного агентства від 26 березня 2019 року. Дана територія в ВЕЗ раніше була спірною між Данією і Польщею і тому не була доступна для розробки будь-яких проектів. Домовленість між двома країнами тепер досягнута, але ще не ратифікована Польщею", - пояснює компанія.

На розгляді в ДЕА вже знаходяться дві заявки від компанії Nord Stream 2. У квітні 2017 року на основі рекомендацій, отриманих від влади Данії в ході планування успішно працюючого газопроводу Північний потік, Nord Stream 2 подала першу заявку на базовий маршрут, який перетинає територіальні води Данії на південь від острова Борнхольм. 1 січня 2018 року набула чинності поправка до закону про Континентальний шельф Данії, ща має ретроспективну дію тільки для проекту Північний потік-2.

Новий закон дав право міністерству закордонних справ Данії накладати вето на інфраструктурні проекти в територіальних водах Данії з політичних міркувань. Рішення від міністерства закордонних справ очікується вже протягом 16 місяців. Nord Stream 2 досі не отримала жодної відповіді.

У серпні 2018 роки після восьми місяців очікування відповіді міністерства закордонних справ і без будь-яких часових рамок його отримання компанія Nord Stream 2 була змушена подати заявку за альтернативним маршрутом через ВЕЗ Данії на північний захід від Борнхольма поза датських територіальних вод.

"Процеси отримання дозволів по обидвами заявками, що включали національні та міжнародні консультації з громадськістю, експертами та компетентними органами (так звану процедуру Еспоо), показали, що обидва маршрути відповідають технічним і екологічним вимогам, і дозвіл може бути виданий за допомогою однією з них", - відзначається в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Рада ЄС затвердила поправки до газової директиви, що зачіпають Північний потік-2.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X