В обхід правил Google. Opera звинуватили у видачі мікрокредитів під гігантські відсотки

20 січня 2020, 18:21

На думку дослідників, таким чином Opera може компенсувати недолік доходів від основного бізнесу. Доповнено.

Компанію Opera звинуватили в створенні чотирьох застосунків на Android для видачі мікрокредитів у Індії, Кенії та Нігерії, пише Engadget з посиланням на дослідження Hindenburg Research.

Відео дня

Йдеться про застосунки CashBean, OKash, OPay і OPesa. За даними аналітиків, застосунки надавали недостовірні дані про умови кредитування. Наприклад, користувачам повідомляли, що максимальна процентна ставка складає 33%, коли насправді вона могла доходити до 438% річних (у застосунку OPesa), стверджує видання.

Також недостовірна інформація була і про терміни погашення кредитів. Користувачам пропонували взяти позику на термін від 91 до 365 днів, проте в дійсності терміни погашення в середньому становили 15 днів, максимально — 29 днів. Це значно нижче 60-денного мінімуму, який вимагає Google.

Також застосунки отримували доступ до контактів користувача, що дозволяло дзвонити сім'ї і друзям позичальника в разі прострочення за виплатами. Відзначається, що в разі прострочення за виплатою процентна ставка могла вирости до 876% річних.

«Opera використовувала кредитні програми, щоб штучно підтримувати фінансове зростання, незважаючи на більш низьку норму прибутку, ніж основний бізнес», — припускають автори дослідження.

Google забороняє розміщувати в своєму Play Market застосунки для позик, які пропонують відсоток вище 36% річних і з терміном погашення менше 60 днів.

Google і Opera поки що не прокоментували ситуацію виданню.

Нагадаємо, що Opera вирішила повернути VPN у браузер для Android.

Доповнено. У прес-службі Opera прокоментували дослідження, заявивши що Hindenburg випустив звіт в спробі створити ситуацію для «шортингу акцій Opera». У компанії впевнені, що «звіт містить величезну кількість помилок, непідтверджених тверджень і неправдивих висновків і інтерпретацій щодо бізнесу компанії».

У Opera додали, що компанія недавно запустила і розвинула цілий ряд бізнесів і продовжує публікувати сильні фінансові результати.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X