Опановуємо лоукости. Як конкурують українські та іноземні авіаперевізники

16 січня 2019, 08:44

У перше півріччя цього року низка лоукостів планує запустити рейси з України до багатьох європейських міст. Серед компаній, які випробовують нові маршрути, є як українські, так і закордонні.

Куди та звідки летатимуть лоукости

Українська бюджетна авіакомпанія SkyUp планує запустити більше десяти нових напрямків. У березні її нові літаки Boeing будуть літати у кіпрське місто Ларнака, столицю Чорногорії Подгорицю і курортне місто Карлові Вари на заході Чехії. У квітні SkyUp почне літати в італійський Неаполь та Канарські острови. А влітку – у португальске Фару, італійський Ріміні, іспанське Аліканте, сицилійську Катанію та грузинське Батумі.

Відео дня

WizzAir, який наново відкриває своє представництво в Україні, навесні відкриє рейси до Копенгагена, Риги, Бремена, Біллунда та Кракова.

Популярна Ryanair навесні запускає п’ять нових рейсів

AirBaltic наважилися на один маршрут зі Львова до Риги. Як і австрійська Laudamotion, яка з лютого запускає рейси до Відня. Авіакампанія Jonic Airlines отримала дозвіл на польоти два рази на тиждень між Києвом і німецьким Кельном.

Популярна Ryanair навесні запускає п’ять нових рейсів: до Манчестера, Афін, Софії, Пафосу на Кіпрів та Дубліна.

З березня Earnest Airlines запускає рейс за аеропорту Київ в італійську Геную. Більшість рейсів компанії планують проводити з київських аеропортів.

Пасажир виграє завжди

В минулому році пасажиропотік в українських аеропортах суттєво зріс. Цьому сприяли відкриття нових маршрутів та прихід бюджетних авіакомпаній в Україну, розповів в коментарі Радіо НВ головний редактор інтрнет порталу АвіаНьюс Олександр Мироненко.

Більшість напрямків авіакомпанії дублюють у своїх конкурентів

За його словами, незважаючи на це, більшість напрямків авіакомпанії дублюють у своїх конкурентів. Вони починають один з одним конкурувати, від чого завжди виграє пасажир, вважає Мироненко.

"Необхідно не забувати про те, що лоукости як дуже швидко можуть зайти, так і дуже швидко вийти з ринку. Якщо подивитися вже зараз, то відомо, що відкритий буквально декілька місяців тому маршрут Харків-Лондон вже за декілька тижнів буде закритий, тому що попит  не задовольнив авіакомпанію. Збільшення попиту вже на існуючих маршрутах може дати збільшення пасажиропотоку глобально в межах України більше, ніж відкриття нових напрямків", – наголосив Мироненко.

Українські vs іноземні авіаперевізники

В коментарі Радіо НВ юрист міжнародних авіакомпаній Андрій Гук висловив думку, що українським авіакомпаніям буде важко конкурувати з іноземними. Загроза зменшення продажу квитків може підштовхнути їх до відкриття внутрішніх перельотів та покращення сервісу.

Ситуацію можна порівняти з приходом на український ринок таксі компанії Uber, після якого вітчизняні перевізники в рази покращили свій сервіс, нагадує Гук. Він зазначив, що великі перевізники не постраждають.

Українські авіакомпанії цілком здатні конкурувати

"Все одно природні переваги, які є у національних авіакомпаній – це є певні права на лінії і виконання чартерних рейсів з України, яке може бути тільки українськими компаніями зроблено. І є певні напрацювання, які складалися роками на певних лініях, що коли навіть заходить на ту саму лінію іноземний новий перевізник, все одно пасажиропоток є стабільним, і він залишається. Тому говорити, що буде якась катастрофа, не варто. Я думаю, що українські авіакомпанії цілком здатні конкурувати, всупереч тому можливо такі публічні випадки випливають негативні, але, в цілому, з пасажиропотоком у авіакомпаній як МАУ все добре", – зазначив Гук.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Читайте також: Авіакомпанія МАУ змінює правила перевезення ручної поклажі

Показати ще новини
Радіо NV
X