Жодного кіловата. Україна навіть не розглядає питання імпорту електроенергії з Росії та Білорусі — Міненерго

13 жовтня 2021, 12:33

Міністерство енергетики не розглядає питання комерційного імпорту електроенергії з Росії та Білорусі для планового проходження опалювального сезону.

«Для планового проходження опалювального сезону в Міненерго питання комерційного імпорту з Росії та Білорусі не розглядається. Міненерго зверталось до НКРЕКП з пропозицією заборони імпорту з Росії та Білорусі», — сказано в заяві Міненерго.

Відео дня

У міністерстві також зазначили, що збільшений в серпні майже вдвічі графік накопичення вугілля «передбачає можливість сталого проходження осінньо-зимового періоду у найкритичніших умовах».

«Фінансова можливість генерації для закупівлі вугілля стабілізована. Що було зроблено, зокрема, для збільшення імпорту вугілля », — також сказано в повідомленні.

Також зазначається, що питання добровільного або примусового обмеження споживання електроенергії не стоять на порядку денному.

Раніше ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що з 1 листопада Україна планує почати імпорт електроенергії з Республіки Білорусь.

Раніше НКРЕКП продовжила заборону на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі до 1 листопада. При цьому глава НКРЕКП Валерій Тарасюк зазначав, що рішення про подальше продовження заборони буде прийматися в залежності від стану енергосистеми України, а також спільно з Кабміном, системним оператором та Міністерством енергетики.

Показати ще новини
Радіо NV
X