Тарифи на тепло та гарячу воду не будуть підвищуватися у цьому сезоні — меморандум уряду, Нафтогазу та мерів міст
Кабінет Міністрів, представники місцевої влади, енергетичний регулятор та НАК Нафтогаз України сьогодні підписали меморандум, згідно з яким до кінця опалювального сезону тарифи на опалення та гарячу воду зростати не будуть.
Про це повідомляє пресслужба уряду.
«На початку січня цього року ми запустили вісім кроків щодо розв’язання тарифного питання та встановлення справедливих правил на ринку газу. Разом із міськими головами найбільших міст, урядовою командою, представниками Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та НАК Нафтогаз ми напрацювали оптимальне рішення, аби розв’язати це питання», — заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Меморандум підписали міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко, представники НКРЕКП та НАК Нафтогаз України.

Також серед підписантів — мери низки українських міст, зокрема міський голова Києва Віталій Кличко, очільник Житомира Сергій Сухомлин, мер Одеси Геннадій Труханов, міський голова Бучі Анатолій Федорук. Міський голова Дніпра Борис Філатов, очільник Львова Андрій Садовий та керівник Маріуполя Вадим Бойченко брали участь у заході у форматі відеоконференції.
«Дуже важливо сьогодні, що ми досягли компромісу. Незалежно від політичних поглядів та партійної приналежності, вдалося об'єднати зусилля і уряду, й Офісу президента, і мерів, щоб досягти спільного результату для наших людей», — цитує міського голову Дніпра Бориса Філатов пресслужба Офісу президента (ОП).
Згідно з підписаним документом, до кінця опалювального сезону 2020−2021 років українці безперебійно отримуватимуть опалення. Вартість послуги постачання теплової енергії та гарячої води у багатоквартирні будинки протягом нинішнього опалювального сезону не зміниться, пояснили в Офісі президента.
Меморандум передбачає, що теплопостачальні підприємства гарантовано отримуватимуть газ для виробництва тепла та постачання його населенню упродовж усього опалювального періоду 2020−2021 років. Для цих підприємств передбачені відстрочка оплати за природний газ та компенсація різниці між ринковою ціною природного газу та ціною, врахованою в тарифах за тепло.
Уряд гарантує, що фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатимуть на органи місцевого самоврядування.
Нафтогаз України розробить і запровадить до 1 вересня 2021 року довгострокові цінові пропозиції для забезпечення сталого рівня цін на природний газ для підприємств теплопостачання, додали в ОП. Це дасть змогу уникнути цінових коливань протягом опалювального сезону 2021−2022 років.
Нагадаємо, що 1 серпня минулого року Україна відкрила ринок газу для населення, але 18 січня, на тлі протестів в регіонах, Кабмін прийняв постанову, якою з 1 лютого встановлюється гранична ціна на газ для населення на рівні 6,99 грн за кубометр (з урахуванням податку на додану вартість та плати за транспортування магістральними газопроводами) — в середньому на 30% нижче січневої ціни. Згідно з рішенням уряду, ця ціна буде діяти до 31 березня. 27 січня Кабмін розширив дію постанови про встановлення граничної ціни на природний газ на об'єднання власників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Крім того, Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, схвалила зниження тарифів на розподіл газу для низки облгазів.