Омелян: Пропонували сільським поштарям підвищення зарплати в п'ять разів за повний робочий тиждень, але вони не хочуть

15 квітня 2019, 16:51

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що поштарям сільських відділень Укрпошти пропонувалося підвищення заробітних плат в три-п'ять разів у разі роботи повний робочий тиждень, проте вони відмовилися через наявність домашнього господарства.

"Теж цікава ситуація є, коли ми спілкуємося з поштарями з сільських відділень, кажемо "давайте ми вам збільшимо зарплату втричі чи в п'ять разів, але ви працюєте повний робочий тиждень", вони кажуть: "Ні, я хочу мати тисячу чи дві тисячі гривень і працювати день на тиждень, бо в мене є своє господарство, корова, кури, за ними треба дивитися, і мене все влаштовує так, як є", - розповів він в інтерв'ю Радіо НВ.

Відео дня

За словами Омеляна, робота в сільських поштових відділеннях часто виступає в якості підробітку, тому мережа Укрпошти в селах є важливою.

"Інколи бувають села, де немає багато роботи, але важливо, щоби пошта була - до поштарів приходять, спілкуються, радяться, беруть якісь послуги. Після того як ми знайшли корупційну складову при закупівлі товарів і продажу їх через мережу Укрпошти, люди раптом охоче почали купувати консерви, хліб, усе інше, бо це виявилося дешевше, бо ти чесно закуповуєш через тендер", - повідомив чиновник.

Міністр інфраструктури також заявив, що зараз поштарі сільських відділень Укрпошти, які працюють повний робочий тиждень, отримують мінімальну заробітну плату [з 1 січня 2019 року вона становить 4173 гривень, - Ред.]. 

Нагадаємо, в жовтні 2018 року гендиректор компанії Ігор Смілянський заявив, що компанія має намір припинити доставку пенсій і закрити 5-7 тис. відділень у сільській місцевості з 1 січня 2019 року в разі непідвищення тарифів на доставку пенсій.

Пізніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв не допустити припинення Укрпоштою доставки пенсій і запропонував керівництву поштового оператора піти у відставку в разі незгоди з його позицією.

У листопаді 2018 року президент Петро Порошенко повідомив, що керівництво Укрпошти пообіцяло зберегти мережу відділень в селах.

"500 млн грн [передбачені в держбюджеті-2019 для Пенсійного фонду на оплату послуг Укрпошти, - Ред.] вирішують проблему на певний час. Це час для того, щоб ми спільними зусиллями знайшли системне рішення, яке не вимагало б подальшого втручання", - зазначив він.

Показати ще новини
Радіо НВ
X