Омелян закликав Укрпошту почати працювати з PayPal

28 грудня 2017, 16:16

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян розраховує, що Укрпошта незабаром зможе здійснювати валютні операції і почне працювати з міжнародними системами платежів, в тому числі такими, як PayPal.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook, підбиваючи підсумки року, що минає.

Таким чином міністр відреагував на новину про те, що Національний банк України (НБУ) розширив можливості Укрпошти з надання фінансових послуг.

Відео дня

"Тепер перед Укрпоштою завдання - отримати ліцензію і завести (в Україну - ред.) сучасні платіжні системи, наприклад, PayPal. Таким чином, фінансові послуги, в тому числі сучасні, стануть доступними для більшої кількості людей", - написав Омелян.

У відповідь глава і. о. гендиректора Укрпошти Ігор Смілянський написав, що дане рішення Нацбанку - перший крок до глобального вирішення питань розвитку фінпослуг компанії і "приклад того, як можна працювати з регулятором (НБУ), навіть маючи кардинально різні точки зору по іншим моментам".


Як повідомлялося, НБУ дозволив національним операторам поштового зв'язку (таким статусом сьогодні володіє тільки державна Укрпошта надавати фінансову послугу з переказу коштів і брати участь у внутрішньодержавних і міжнародних платіжних системах за умови отримання ліцензії НБУ на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків.

Як відомо, Укрпошта виступає за надання їй права працювати із засобами населення в рамках обмеженою банківської ліцензії, зокрема, відкриваючи їм рахунки. Однак Нацбанк виступає проти, вказуючи на наявність на ринку чотирьох великих держбанків, сумарна частка яких після приватизації Приватбанку перевищила 50% ринку.

Раніше в Укрпошті повідомляли, що компанією розглядається три сценарії розвитку фінансових послуг - або самостійно, або шляхом покупки банку, або співпраці з іншими фінустановами. За словами глави Укрпошти, на даний момент компанія вже веде переговори з деякими невеликими банками з метою стратегічного партнерства.


Укрпошта є монополістом поштового зв'язку України. 2016 рік компанія закінчила зі збитком в 188 млн грн, збільшивши чистий дохід від реалізації послуг на 15% до 4,5 млрд грн. За 9 місяців 2017 року збиток Укрпошти склав 416 млн грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X