Офшор Фірташа заявив, що оскаржить повернення Запорізького титано-магнієвого комбінату державі

14 грудня 2018, 13:40

Кіпрська компанія Tolexis Trading Limited, яка входить у Group DF Дмитра Фірташа заявила про категоричну незгоду з рішенням Центрального апеляційного господарського суду про розірвання договору про заснування ТОВ Запорізький титано-магнієвий комбінат і повернення комбінату у власність держави.

У прес-релізі Tolexis Trading Limited, поширеному прес-службою Group DF сказано, що компанія "буде оскаржувати це рішення в українських та міжнародних судах".

Компанія також заявила, що повністю виконала свої зобов'язання інвестора Tolexis Trading Limited, вклавши 110 мільйонів доларів у ЗТМК в обмін на 49% статутного капіталу комбінату.

Відео дня

Рішення про повернення комбінату у власність держави Tolexis Trading Limited назвала порушенням "базових прав іноземного інвестора", яке "виглядає як відверте рейдерство під прикриттям судових рішень".

У прес-релізі сказано, що Фонд держмайна і держава жодного разу не висували претензій до Tolexis Trading Limited з приводу виконання своїх зобов'язань.

"Держава в особі Фонду держмайна систематично ігнорувала свої зобов'язання з управління ЗТМК, два роки поспіль не з'являючись навіть на збори засновників підприємства. В результаті було зірвано голосування зі стратегічно важливих питань, включаючи прийняття нової і більш ефективної стратегічної програми розвитку і модернізації ЗТМК", - стверджують у Tolexis Trading Limited.

У компанії наголосили, що від 2013 ЗТМК отримав понад 480 млн гривень чистого прибутку, а держава - понад 135 млн гривень дивідендів, хоча до цього комінат був збитковим.

Нагадаємо, 12 грудня 2018 року Центральний апеляційний господарський суд підтвердив рішення Господарського суду Запорізької області про розірвання договору про заснування ТОВ Запорізький титано-магнієвий комбінат, яке контролював олігарх Дмитро Фірташ. Відповідно до рішень обох судів, цілісний майновий комплекс комбінату має бути повернутий у власність держави. Відповідний позов подав керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

У САП наголосили, що внесок у розмірі $110 млн від Tolexis Trading Limited мав цільове призначення - для фінансування модернізації виробництва зі встановленими термінами протягом 2013 - I квартал 2015 років.

Хоча 51% ТОВ Запорізький титано-магнієвий комбінат належав державі, фактично підприємство було передане в управління наближеного до інвестора менеджменту. Цей менеджмент більшу частину залучених інвестицій розтратив на погашення раніше створених заборгованостей держпідприємства Запорізький титано-магнієвий комбінат за енергоносії і перед кредиторами, пов'язаними із DF Group. Потім ці кошти вивели з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм. На модернізацію ж виробництва комбінату було витрачено лише 20 млн грн.

Підставою для розірвання договору про створення ТОВ Запорізький титано-магнієвий комбінат стало свідоме невиконання інвестором взятих на себе зобов'язань.


Запорізький титано-магнієвий комбінат - єдиний в Україні і Європі виробник металевого губчастого титану. Його проектна потужність - 20 тис. тонн на рік, проте через зношування виробничих фондів підприємство зараз може випускати 10 тис. тонн губки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X