Одна з платіжних систем зобов'язала банки в Україні повертати гроші, вкрадені з карток шахраями

16 липня 2016, 15:07
З 1 серпня платіжна система Visa запроваджує в Україні принцип нульової відповідальності клієнта за дії шахраїв, розповіла директор з управління ризиками компанії Visa Лариса Макарова в коментарі DW

"Якщо шахраї вкрали гроші з карти людини без її сприяння цьому, то людина не несе відповідальності за це. Після проведення розслідування банк повинен буде повернути йому гроші", - пояснила Макарова.

Відео дня

Начальник відділу департаменту платіжних систем Нацбанку України Володимир Харченко зазначив, що кожного року зростає кількість шахрайств за допомогою банківських карток. За його словами, схема грабіжників зазвичай така: людині дзвонять по телефону та представляються співробітником банку і під приводом якихось технічних робіт, чи повідомлення про підозрілі платежі робиться запит на конфіденційні дані: номер картки, термін дії і тд..

Варто зазначити, що принцип нульової відповідальності буде працювати у тестовому режимі і лише однієї платіжної системи Visa.

Для уникнення шахрайських випадків при знятті коштів у банкоматі у Львові встановили перший в Україні безконтактний банкомат.

Показати ще новини
Радіо NV
X