Одна з найбільших корпорацій України заявила про ризик втрати декількох підприємств

29 листопада 2017, 19:12
Корпорація Індустріальний союз Донбасу (ІСД) офіційно заявила про значний ризик фактичної втрати контролю над Алчевським меткомбінатом, Алчевскоксом і компанією Екоенергія, які у сукупності представляють собою значну частину бізнесу групи ІСД

Про це повідомляється у офіційній заяві ІСД, передає Інтерфакс-Україна.

У корпорації зазначили, що акціонери і менеджмент групи докладають всіх зусиль для збереження контролю над виробничими активами. Однак, у ситуації, що склалася, вони не можуть достовірно і відповідально спрогнозувати подальший розвиток подій і можливість збереження ефективного управлінського контролю над активами у Алчевську, який знаходиться на території, яка тимчасово не контролюється Україною.

Відео дня

При цьому наголошується, що корпорації ІСД не відомі істинні наміри осіб, які, за сприяння представників незаконних збройних формувань, здійснюють грубі спроби втручання у діяльність підприємств.

У заяві також констатується, що підприємства до останнього часу вели господарську діяльність у повній відповідності до законодавства України, виплачували заробітні плати, а також здійснювали оплату всіх податків і обов'язкових платежів до бюджетів Україна різних рівнів.

Зазначається, що у разі повної втрати ефективного управлінського контролю над виробничими активами корпорація не зможе забезпечити подальшу діяльність виробничих активів відповідно до законодавства України.

Крім того, у корпорації нагадали, що майнові права заставодержателів на значні частини промислових майнових комплексів підприємств ІСД мають: Міжнародна фінансова корпорація (IFC), Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD), а також ціла група міжнародних банків і фінансових інститутів, які фінансували розвиток різних елементів унікального Алчевського промислового комплексу.

Також відзначається, що незаконне втручання у діяльність підприємств будуть порушенням не тільки права власності підприємств групи ІСД, але і майнових прав міжнародних кредиторів.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що Алчевський металургійний комбінат за погодженням із "ордловцями" перейшов під управління компанії Внешторгсервіс українського олігарха-втікача Сергія Курченка.


ІСД заснована у 1995 році, є інтегрованою холдинговою компанією, що володіє пакетами акцій підприємств гірничо-металургійного комплексу. До складу корпорації входять Алчевський меткомбінат, Дніпровський меткомбінат, меткомбінат Dunaferr і ISD-Huta Czestochowa.

Контрольний пакет акцій ІСД належить пулу російських інвесторів, що включає одного з творців металургійної компанії Євраз Олександра Катуніна. Власниками ще 49,9% акцій ІСД є українські бізнесмени Сергій Тарута і Олег Мкртчан.

Підприємства групи ІСД здійснюють поставки у більш ніж 40 країн світу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X