Один з найбільших меткомбінатів аварійно зупинив конвертер

1 червня 2018, 11:59

Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча (ММК ім. Ілліча, Донецька обл.) допустив значне забруднення навколишнього середовища через аварійну ситуацію на одному з конвертерів. Через це конвертер був вимушено зупинений.

Про це повідомив генеральний директор комбінату Тарас Шевченко в ефірі місцевого телеканалу, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, під час плавки на конвертері сталася розгерметизація котла-утилізатора, в результаті чого відбулося задимлення.

Відео дня

"Після закінчення плавки і зливу сталі конвертер був негайно зупинений на виконання ремонтних робіт", - констатував топ-менеджер.


ММК ім. Ілліча входить до групи Метінвест Ріната Ахметова і Вадима Новінського.


Роботи повинні бути завершені до кінця доби.З а словами менеджера, причиною інциденту є недосконалість конструктивної особливості котла-утилізатора.

Аналогічну проблему підприємство вже вирішило на перших двох конвертерах, встановивши котли нової конструкції. По третьому конвертеру капітальний ремонт буде проведений в березні наступного року.

У свою чергу голова комісії Маріупольської міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров'я та екології Максим Бородін на своїй сторінці в Facebook висловив сумнів, що дана екологічна НС буде зафіксована.

"Тепер запам'ятовуємо дату і дивимося - чи повідомить про аварію на конвертері комбінат ММК в Мінприроди Остапа Семерака та до Держекоінспекції. Минулого разу під час аварії на другому конвертері не повідомили. Обов'язкове повідомлення про аварії і потенційне забруднення повітря потрібно для отримання дозволів на викиди. Їх невиконання може бути приводом для відкликання дозволу і невидачі наступного ", - констатував еколог.

При цьому екологи виступають за посилення штрафів за нанесення шкоди екології.


Метінвест - вертикально-інтегрована група видобувних і металургійних підприємств. Підприємства знаходяться, в основному, в Донецькій, Луганській, Запорізькій і Дніпропетровській областях.

Основними акціонерами Метінвесту є група СКМ Ріната Ахметова (71,24%) і Смарт-холдинг Вадима Новинського (23,76%), які спільно керують компанією.

Показати ще новини
Радіо NV
X