Заарештований у Росії бізнес-партнер Тарути відмовився від українського громадянства - ЗМІ

9 лютого 2018, 10:38

Бізнесмен Олег Мкртчан заявив на засіданні у російському суді, що відмовився від українського громадянства після 2014 року.

Про це пише Комерсант.

При цьому він сказав, що отримав після цього російське громадянство.

Видання зазначає, що будучи співвласником і гендиректором ІСД, Мкртчан привернув кілька кредитів Внешэкономбанку для розвитку підприємств, що входять у союз, однак частину грошей - більш ніж 1 млрд рублів - вивів на підконтрольний йому офшор, витративши згодом на свої проекти.

Відео дня

Також наголошується, що ВЕБ у 2009 році фінансував покупку 50% плюс дві акції ІСД російськими інвесторами. Крім того, екс-глава ВЕБа Володимир Дмитрієв говорив у 2013 році, що кредити на покупку і оборотне фінансування ІСД склали "близько $8 млрд".

У свою чергу, Мкртчан свою провину не визнав, заявивши, що не має жодного стосунку як до розкрадання, так і до офшору.

Видання пише, що Мкртчан вважається однією зі знакових фігур у історії Донбасу. Так, у 1995 році він, Сергій Тарута та кілька російських бізнесменів заснували ІСД, до якого свого часу входило декілька десятків підприємств, а основним активом був Алчевський металургійний комбінат.

Як писав раніше Forbes, основний пакет ІСД був у структур інвесткомпанії "Варданян, Бройтман і партнери" Рубена Варданяна і Михайла Бройтмана, яка тримає його в інтересах ЗЕБа. У Сергія Тарути і Олега Мкртчана було 49% ІСД, при цьому акції пана Тарути з 2014 року заарештовані кіпрським судом за позовом ВТБ.

За даними видання, ім'я Сергія Тарути у матеріалах кримінальної справи його бізнес-партнера Мкртчана поки не фігурує.

Нагадаємо, у середу, 7 лютого у Росії затримали Олега Мкртчана. 8 лютого Басманний суд заарештував бізнесмена.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X