Звинуватив у корупції. Керівник Фонду держмайна наполягає на зміні керівництва ОПЗ

12 серпня 2019, 17:18
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Віталій Трубаров заявив, що зміна керівництва Одеського припортового заводу обумовлена потребою подолати корупцію на підприємстві

Виконуючий обв’язки голови Фонду держмайна України Віталій Трубаров наполягає на зміні керівництва Одеського припортового заводу, щоб "покласти край корупції на ОПЗ". Про це він написав у Facebook.

Відео дня

"Одеський припортовий завод є флагманом хімічної промисловості. Правильніше - був флагманом, поки його не загнали в мільярдні борги перед Фірташем і не довели до зупинення, а зробити це без допомоги менеджменту – неможливо", - заявив Трубаров.

Він відзначив, що ОПЗ є "складним підприємством", і "не в кожного менеджера вистачає знань і вміння ним ефективно і прозоро управляти. Тому нормальна практика, коли держава посилює свій вплив на підпорядкованих їй підприємствах, в тому числі, і зміною керівництва, якщо воно не справляється з покладеними обов'язками".

Також Трубаров зауважив, що у ФДМУ та правоохоронних органів є питання щодо конкурсу з відбору компанії, яка почала постачати сировину на ОПЗ за давальницькою схемою (Агро Газ Трейдинг, - ред.).

" Компанії, котрі пропонували кращі цінові пропозиції, були проігноровані, і зараз оскаржують результати відбору", - написав Трубаров.

"Фактично менеджмент ОПЗ скористався недосконалістю процедур корпоративного управління і не повідомив Фонд як орган управління про проведення конкурсу, пропозиції учасників і його результати, або зробив це навмисно задля легалізації непрозорого відбору і надання одній з компаній сумнівної переваги", - додав він.

"Одеський припортовий завод підлягає приватизації, і я вірю, що за нової влади ніхто з олігархів не перешкоджатиме його продажу, а Кабінет Міністрів затвердить відібраного інвестиційного радника Pericles Global Advisory, який також має сумніви, що за нинішнього правління ОПЗ вдасться провести якісну підготовку до приватизації", - резюмував Трубаров.

Як повідомлялося, раніше на ОПЗ звинуватили Фонд держмайна та Кабмін у спробі незаконно змінити керівництво заводу.

На початку серпня ОПЗ відновив виробництво аміаку та карбаміду на давальницькій сировині після понад річного простою.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X