Одеський припортовий завод запланували продати у лютому 2018 року

18 грудня 2017, 15:16
Фонд державного майна (ФДМ) України запланував продаж акцій Одеського припортового заводу (ОПЗ) на лютий 2018 року, а Центренерго - на червень

Відповідний план-графік ФДМ затвердив наказом від 13 грудня і опублікував у газеті Відомості приватизації, передає Інтерфакс-Україна.

Крім того, конкурси з продажу Миколаївобленерго (70%), Запоріжжяобленерго (65%) і Харківобленерго (65%) заплановані на вересень, а Хмельницькобленерго (70%) і Тернопільобленерго (50,9%) - на жовтень.

Відео дня

Крім того, ФДМ планує у жовтні наступного року виставити 46% Черкасиобленерго на фондову біржу.

Згідно план-графіку, у перший місяць 2018 року у планах Фонду виставлення на конкурс двох об'єктів - Оснащення (50%) і Херсонська ТЕЦ (99,8%).

Нагадаємо, надходження від приватизації у 2016 році склали 0,19 млрд грн при плані 17,1 млрд грн.

Держбюджет-2017 передбачав 17,1 млрд грн надходжень від приватизації, проте за підсумками першого півріччя бюджет отримав лише 0,11 млрд грн. Фонд поліпшив цей показник на 3 млрд грн за рахунок продажу у серпні блокпакетів акцій енергокомпаній, які викупила група СКМ Ріната Ахметова.

Відзначимо, що держбюджету-2018 передбачає надходження від приватизації 22,5 млрд грн, проте бюджетний комітет знизив прогноз надходжень на 1,2 млрд грн.

Також раніше повідомлялося, що після двох невдалих спроб приватизації ОПЗ, у кінці грудня 2016 року завод повідомив про тимчасову зупинку виробництва у зв'язку з високими цінами на природний газ і накопиченими боргами за його поставки. Підприємство заявило про пошук компаній, зацікавлених в оренді цілісного майнового комплексу заводу на тривалий період.

ОПЗ припинив роботу з січня 2017 року. 6 лютого ФДМУ на зборах акціонерів ОПЗ попередньо погодив здачу Одеського припортового заводу в оренду.

Крім того, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман допускав спробу ще однієї приватизації ОПЗ у 2017 році. ФДМ також прогнозували продаж ОПЗ до кінця 2017 року. Відзначимо, що у вересні для ОПЗ вибрали оцінювача.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X