Кількість внутрішніх туристів в Україні в 2020 році впала на 17% - дані Київстару

9 жовтня 2020, 16:32

В кінці весни і влітку 2020 року кількість абонентів мобільного оператор Київстар, які подорожували Україною, зменшилася на 17% (до 7,3 млн осіб) порівняно з аналогічним періодом 2019-го.

Про це Київстар повідомив в прес-релізі з посиланням на аналітику, побудовану на машинних алгоритмах Big Data.

В ході дослідження компанія використовувала знеособлені дані груп абонентів, які подорожували у інші області або інші райони в межах своєї області (за винятком сусідніх районів).  Враховувалися поїздки на термін від трьох до 22 днів, щоб уникнути у статистиці робочих поїздок або переїздів. Ці дані аналізувалися за період з 1 травня по 31 серпня 2020 року.

Відео дня

У трійку міст з населенням більше 500 000 людей, жителі яких подорожували найактивніше, увійшли Київ (подорожували 40% абонентів Київстару, які проживають в цьому місті), Львів (38%) та Запоріжжя (35%).

Серед міст з населенням до 500 000 людей лідером з туристичної мобільності стала Вінниця - 44% абонентів Київстар з цього міста подорожували по Україні. Серед невеликих міст з населенням до 100 000 людей найбільш активними були абоненти зі Славутича - більше половини з них подорожували по країні.

Лідером за кількістю прибувших туристів також виявився Київ, за чотири місяці його відвідало більше 450 тисяч гостей. На другому місці опинилося місто Одеса, тут побувало майже 400 000 подорожуючих. А Білгород-Дністровський район Одеської області опинився на третьому місці, з 370 тисячами туристів.

Київстар також визначив місця з високим туристичним потенціалом. Для цього був складений рейтинг районів, де на одного місцевого жителя була найбільша кількість прибувших туристів. Цей рейтинг очолив Березанський район Миколаївської області, де на кожного місцевого жителя було 13 туристів. На другому місці - Якимівський район Запорізької області (10 туристів на одного місцевого), а на третьому місці - Скадовський район Херсонської області, (вісім туристів на кожного жителя району).

В цілому українці в 2020 році віддавали перевагу відпочинку саме на морських курортах Одеської, Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей. Наприклад, на Одещині побувало майже 1,6 млн туристів – це є найбільшим показником за відвідуваністю серед всіх областей України. У порівнянні з 2019 роком морські курорти втратили найменшу кількість туристів – лише 8%. Найбільше зменшилася кількість туристів на Західній Україні – на понад 20%. 

Показати ще новини
Радіо NV
X