Обшуки в IT-компаніях: Учасники ринку розповіли про проблеми міністру економіки

24 вересня 2015, 12:51
Учасники українського IT-ринку в четвер, 24 вересня, на зустрічі з міністром економічного розвитку і торгівлі Айварасом Абромавичусом обговорили проблеми галузі

Один з учасників заходу повідомив агентству Інтерфакс-Україна, що зустріч ініціювала низка профільних асоціацій через обшуками IT-компаній правоохоронними органами, які останнім часом почастішали.

Відео дня

Абромавічус зауважив установчий характер заходу і попросив його учасників надати всю наявну інформацію про обшуки компаній IT-сектора. За словами співрозмовника агентства, під час зустрічі необхідна інформація була надана міністру.

Учасники ринку IT зі своєї сторони відзначили, що за таких умов розвиток галузі та залучення інвесторів не представляється можливим. При цьому вони не заперечують проти перевірок, вказуючи, що методи їх проведення повинні бути цивілізованими, а експерти правоохоронних органів компетентними.

Учасники ринку також вважають, що в країні відсутній діалог між правоохоронцями та іншими гілками влади.

Як зазначив співрозмовник агентства, глава МЕРТ підкреслив, що почув галузь і висловився за налагодження переговорного процесу з проблемних питань.У цілому реакція міністра була сприйнята представниками IT-галузі з ентузіазмом, зазначив співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, в останні місяці зросла кількість обшуків компаній IT-сектора правоохоронними органами, які вилучають їх майно і часто паралізують роботу. У зв'язку з цим глави МВС і МЕРТ анонсували робочу зустріч з обговорення даного питання.

НВ повідомляло про обшуки 21 та 22 вересня у двох харківських IT-компаніях - NIX Solutions і Intego. Причому, в NIX Solutions повідомили, що під час "перевірки" постраждала їх співробітниця, у якої силоміць намагалися відібрати пропуск, але "все обійшлося забоєм". 17 вересня повідомлялося, про обшук офісу компанії Divan.TV.

Показати ще новини
Радіо НВ
X