Обшуки в офісах нардепів з орбіти Коломойського. СБУ розслідує розтрату майна Центренерго на 225 млн грн
Співробітники Служби безпеки України 22 квітня провели обшуки у фігурантів кримінального провадження за фактом продажу державним Центренерго електроенергії на 20−30% дешевше від собівартості.
Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомили в пресцентрі СБУ.
«Служба безпеки України проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом продажу ПАТ Центренерго на різних сегментах ринку електроенергії, виробленої зазначеним державним підприємством, за цінами, які на 20−30% нижчі за собівартість її виробництва. На думку слідчих, це призвело до завдання збитків і розтрати майна ПАТ на суму майже 225 млн грн», — пояснили в СБУ.
У спецслужбі підтвердили, що 22 квітня провели обшуки у фігурантів кримінального провадження. Правоохоронці вилучили електронні носії інформації та документи. Слідчі дії тривають.
Про обшуки в бізнес-центрі Millenium повідомив вчора ввечері журналіст програми Схеми: корупція в деталях Михайло Ткач. Сам Коломойський заявив журналістам в телефонному коментарі, що не знав про обшуки і знаходиться в Дніпрі. ЗМІ писали, що в обшуках брали участь також оперативники Служби зовнішньої розвідки та співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції.
За даними Української правди, СБУ провела обшуки в приймальнях народних депутатів з орбіти Коломойського, які розташовані в бізнес-центрі Millenium. За інформацією УП, генпрокурор Ірина Венедіктова напередодні підписала чотири дозволи на обшуки. У бізнес-центрі знаходяться приймальні чотирьох народних депутатів з орбіти Коломойського: Ігоря Палиці, Максима Бужанського, Олександра Дубінського і Ольги Василевської-Смаглюк.
Нагадаємо, що 6 квітня журналісти Bihus.Info опублікували розслідування, в якому йдеться, що пов’язана з Коломойським фірма заробила понад 300 млн грн на перепродажі вугілля Центренерго.
У червні 2020 року журналісти програми Схеми: корупція в деталях повідомили, що пов’язані з Коломойським компанії за півроку заробили на угодах з Центренерго понад 4 млрд грн.
26 лютого Фонд держмайна змінив керівництво ПАТ Центренерго. Для цього довелося задіяти поліцію і спецназ.
В середині березня в Центренерго заявили, що держшахти на початку 2021 року не відвантажували вугілля на підприємство за прямими договорами, а поставляли його через Укрвуглезбагачення груп, незважаючи на указ Міненерго, який забороняє поставку вугілля через приватних посередників без передоплати.