Кабмін скасував обмеження на зарплати глав і членів правлінь трьох держкомпаній

12 листопада 2020, 17:04

Кабінет Міністрів скасував обмеження на зарплати глав і членів правлінь і наглядових рад Укрзалізниці, аеропорту Бориспіль і Адміністрації морських портів України.

Відповідні розпорядження (№1387-р, 1388-р та 1389-р) були прийняті 5 листопада. Вони опубліковані на сайті уряду.

Нагадаємо, що в березні президент Володимир Зеленський, виступаючи в Верховній Раді, назвав зарплати членів наглядових рад зависокими. На його думку, «не можуть бути такі виплати людям, які, будучи у наглядових радах, від сили двічі-тричі на рік прилітають в Україну».

Відео дня

У квітні Верховна Рада, вносячи поправки в закон про бюджет на 2020 рік, обмежила заробітні плати всіх державних службовців, а також членів правління і наглядових рад державних компаній десятьма мінімальними зарплатами (вони не можуть отримувати більше 47 тис. грн на місяць).

В кінці серпня Конституційний Суд України визнав неконституційними окремі положення постанови уряду про карантин, зокрема про обмеження зарплат.

25 вересня шведський економіст Андерс Аслунд, який з червня 2018 року був незалежним членом наглядової ради Укрзалізниці, подав у відставку. Він назвав три причини: надмірні юридичні ризики і відсутність страхування відповідальності; невиконання рішень наглядової ради керівництвом Укрзалізниці; обмеження зарплат.

Показати ще новини
Радіо НВ
X