Євросоюз хоче домовитися про обмеження цін на російську нафту після загроз Путіна — Bloomberg

23 вересня, 10:29
Російський диктатор Володимир Путін (Фото:Sputnik/Gavriil Grigorov/Pool via REUTERS)

Російський диктатор Володимир Путін (Фото:Sputnik/Gavriil Grigorov/Pool via REUTERS)

Євросоюз сподівається домовитися про обмеження цін на російську нафту найближчими тижнями.

Старні Євросоюзу хочуть протягом кількох тижнів укласти політичну угоду щодо обмеження цін на російську нафту.

Про це пише Bloomberg із посиланням на джерела.

За словами співрозмовників видання, ініціатива отримала новий поштовх після того, як Володимир Путін оголосив мобілізацію в РФ і, ймовірно, буде представлена ​​в рамках нового пакету санкцій Єврокомісії.

Відео дня

У той же час зазначається, що ця ініціатива стикається з безліччю перешкод і позитивний результат не є зрозумілим. Як зазначає агентство, рішення про санкції вимагають одностайності, а кожен член ЄС має свої енергетичні потреби.

За словами співрозмовників видання, представники держав-членів ЄС зустрінуться з Єврокомісією цими вихідними, щоб обговорити нові санкції. Крім обмеження цін на нафту, вони можуть включати додаткові санкції щодо окремих осіб, а також технологічного сектору та предметів розкоші.

За словами співрозмовників, багато деталей ще потрібно узгодити, зокрема, за якою ціною встановити ліміт, але поки що неясно, як саме. Також залишається незрозумілим, як такий ліміт застосовуватиметься поряд із ембарго ЄС на російську нафту та забороною на послуги, необхідні для її доставки.

Зазначається, що цінові обмеження на російську нафту мають бути прийняті до того, як набуде чинності ембарго — 5 грудня.

Представники національних урядів у Брюсселі прагнутимуть досягти попередньої угоди щодо обмеження цін перед неформальною зустріччю лідерів ЄС у Празі 6 жовтня. Очікується, одним із найбільших супротивників нових обмежень буде Угорщина.

Як пише Bloomberg, ухвалення обмеження вимагатиме від держав-членів відкласти національні інтереси на користь європейської солідарності. Країни ЄС, які отримали винятки для нафти, що надходить їх трубопроводами, захочуть забезпечити їх збереження, тоді як країни, що імпортують нафту морем, можуть спробувати пов'язати обмеження цін з передбаченим зараз повним ембарго на морські постачання, щоб зрівняти умови.

Нагадаємо, що на початку вересня міністри фінансів G7 підтвердили намір встановити стелю цін на російську нафту . Тоді повідомлялося, що обмеження можуть набути чинності з 5 грудня.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X