Не змогли домовитись. Євросоюз не запроваджуватиме обмеження ціни для російського газу — Guardian

13 вересня, 16:39
Обмеження цін на російський раз вводити не будуть (Фото:REUTERS/Stephane Mahe)

Обмеження цін на російський раз вводити не будуть (Фото:REUTERS/Stephane Mahe)

Європейський Союз не запроваджуватиме обмеження цін на російський чи будь-який імпортний газ.

Євросоюз не запроваджуватиме обмеження цін на російський газ, але наполягає на введенні податків на «надлишковий» прибуток енергетичних компаній.

Про це пише The Guardian з посиланням на проєкт регламенту Єврокомісії. 

Відео дня

Документ, з яким ознайомилося видання, не містить згадок щодо обмеження цін на російський чи будь-який інший імпортний газ. Зазначається, що тижнем раніше країни ЄС не змогли домовитися про обмеження.

У той же час очікується Євросоюз стягуватиме непередбачені податки з високого прибутку компаній, що працюють на викопному паливі, з окремим обмеженням доходів виробників електроенергії з низьким рівнем викидів вуглецю.

Як пише видання, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн оприлюднить план Європи щодо боротьби зі зростаючими цінами на електроенергію в середу, 14 вересня.

Також повідомляється, що остаточний текст документа може змінитися. Водночас, проект документа вказує на те, що в Єврокомісії сумніваються в отриманні достатньої підтримки з боку держав-членів ЄС для введення обмежень на ціну російського газу.

У зазначеному документі Комісія оцінює п'ятикратне збільшення прибутку нафтових, газових та вугільних компаній у 2022 році. При цьому вказується, що надлишкові і несподівані доходи не є результатом будь-яких економічних або інвестиційних рішень.

Зазначається, що нафтогазові компанії зіткнуться з окремим податком на непередбачений прибуток, який називають "внеском солідарності". У тексті документа ставки цього податку не вказано.

Державам-членам Євросоюзу також пропонують узгодити обов'язкову мету скорочення споживання електроенергії в піковий годинник.

Раніше повідомлялося, що країни G7 підтвердили намір встановити стелю цін на російську нафту.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X