Облгази подвоїли борги перед Нафтогазом

15 січня 2018, 13:24

Регіональні газопостачальні підприємства за рік збільшили заборгованість перед Національною акціонерною компанією Нафтогаз України за поставлений природний газ більш ніж удвічі - до 20,4 млрд грн.

Про це повідомила прес-служба компанії.

"Станом на 9 січня 2018 року, загальна заборгованість цих компаній становить 20,4 млрд грн (без урахування обсягів газу, який був поставлений у грудні), збільшившись за останні 12 місяців удвічі", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Тепер компанія буде щотижня публікувати інформацію про заборгованість облгаззбутів, щоб уникнути подальшого неконтрольованого зростання боргів цих компаній.

У компанії також висловили занепокоєння щодо діючого порядку проведення розрахунків за газ, який відпускається облгаззбутам і постачається кінцевим споживачам - одержувачам пільг і субсидій.

Згідно із законодавством, яке діє з початку цього року, облгаззбути отримують газ для таких категорій споживачів виключно від Нафтогазу.

Водночас законодавство дозволяє цим компаніям частину отриманих від споживачів грошей, зокрема, розрахунків з держбюджету, які були проведені для незахищених категорій споживачів, використовувати для оплати газу, який був куплений у інших оптових постачальників (не у Нафтогазу).

Нагадаємо, з 1 січня по 31 березня 2017 року борг українців за газ зріс на 16,7% - до 7,117 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X