Облгази Фірташа продовжують нараховувати зайве в платіжках споживачам – Нафтогаз

12 квітня 2019, 18:55

Нафтогаз дав пораду споживачам, які отримують завищені платіжки за газ, або їм не було зроблено перерахунок

Облгази групи Регіональна газова компанія, яку контролює бізнесмен Дмитро Фірташ, продовжують надсилати споживачам платіжки із завищеними сумами, т. зв. газовими коефіцієнтами. Про це у Facebook повідомила НАК Нафтогаз України.

Відео дня

У компанії зазначили, що таким чином приватні компанії повністю ігнорують рішення Нацкомісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

"Вочевидь, мізерні штрафи НКРЕКП зовсім не лякають облгази, оскільки з креативних платіжок вони отримують значно більше. І ризик заплатити 850 тис. грн штрафу за можливість надалі здирати з людей десятки мільйонів їх не зупиняє", - зазначили в Нафтогазі.

У НАК нагадали, що українці отримали незрозумілі донарахування у платіжках і почали скаржитись регулятору. Реакція Нацкомісії – заборона застосовування "газових коефіцієнтів".

Перевірки довели порушення з боку приватних постачальників газу і Нацкомісія оштрафувала 17 облгазів на 850 тис. грн, а 18 облгазів зобов’язала провести перерахунок усім споживачам, у яких були подібні донарахування.

"Але приватні компанії вирішили судитись з НКРЕКП за право здирати з українців додаткові кошти, виставляти незаконні донарахування в платіжках. Судові процеси тривають", - зазначили у НАК.

Нафтогаз також розмістив інструкцію для споживачів, яким не було зроблено перерахунок, або які знову отримали платіжку з коефіцієнтом.

Компанія радить таким споживачам звернутись зі скаргою до НКРЕКП. Форму скарги можна скачати за цим посиланням: https://gazpravda.com.ua/blanki (Назва: Скарга до НКРЕКП щодо непроведення перерахунків у зв’язку з приведенням до стандартних умов).

Як повідомлялося, Антимонопольний комітет України відкрив справи проти 20 облгазів.

Показати ще новини
Радіо NV
X